Pollog, dje u zbuluan 8 persona që drejtonin automjetet pa leje

Pollog, dje u zbuluan 8 persona që drejtonin automjetet pa leje

Në kuadër të kontrollit të vazhdueshëm dhe aktiviteteve tjera për zbulimin dhe sanksionimin e personave që drejtojnë automjete pa patentë shofer, dje (09-janar) janë regjistruar 8 persona (TE-6 dhe GV-2) të cilët nuk kanë pasur patentë të vlefshme, 5 shofer

Lexo artikullin e plotë
Gjobiten 141 shoferë në Shkup

Gjobiten 141 shoferë në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik me çrrastë vetëm në territorin e Shkupit janë gjobitur 141 shoferë. “47 për tejkalim të shpejtësisë, 17 për ngasje të makinës

Lexo artikullin e plotë
Ky është numri i gjobave të shqiptuara vetëm në Shkup

Ky është numri i gjobave të shqiptuara vetëm në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (04.01.2022) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në trafik. Me këtë rast vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 161 gjoba, prej të cilave 30 për tejkalim të shpejtësisë, 6

Lexo artikullin e plotë
Sherr me policinë për parkingun e makinës

Sherr me policinë për parkingun e makinës

Drejtori i Ujësjellësit të Përmetit, Florian Dauti, është proceduar penalisht kundërshtoi punonjësit e policisë duke parkuar makinën në mënyrë të parregullt. 30-vjeçari kundërshtoi punonjësit e policisë më 3 Janar, duke mos iu bindur urdhrit pasi kishte parkuar makinën në mënyrë

Lexo artikullin e plotë
Kanë kryer transport publik pa licencë, ndalohen dy automjete transportuese

Kanë kryer transport publik pa licencë, ndalohen dy automjete transportuese

Sot (04.01.2022), nëpunës policorë të Stacionit Policor për Kalim Kufitar dhe Mbikëqyrje Kufitare Novo Sellë kanë kryer kontrolle në dy automjete transportuese me targa regjistrimi të Tetovës, pronë e subjektit juridik nga f. Reçicë e Vogël-Tetovë. Gjatë kontrollit është vërtetuar

Lexo artikullin e plotë
153 gjoba për vozitje të shpejtë

153 gjoba për vozitje të shpejtë

Gjatë ditës së djeshme Ministria e Punëve të Brendshme ka vazhduar me kontrollet e përforcuara në territorin e Maqedonisë së Veriut. Siç njoftojnë nga MPB, gjatë ditës së djeshme (03.01.2022) janë gjobitur 153 shoferë të cilët kanë vozitur me shpejtësi

Lexo artikullin e plotë