Dridhjet e fuqishme të tërmetit të mbrëmshëm në Manastir

Dridhjet e fuqishme të tërmetit të mbrëmshëm në Manastir

Mbrëmë në kufirin mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë ka pasur tërmet të fuqishëm i cili është ndjerë në gjithë ballkanin, njofton Telegrafi Maqedoni. Tërmeti ka qenë i fuqishëm prej 5,6 shkallë të Rihterit dhe ka shqetësuar të gjithë në orën 23:54

Lexo artikullin e plotë
Tërmeti në Greqi, media greke: Nuk ka raportime për dëme materiale

Tërmeti në Greqi, media greke: Nuk ka raportime për dëme materiale

Media greke, Protothema, ka raportuar për tërmetin 5.3 shkallë që ka goditur rajonin e Follorinës. Lëkundjet goditën pak minuta më parë 3 kilometra në veriperëndim të Follorinës dhe në një thellësi fokale prej 14.3 kilometrash. Tërmeti sipas të dhënave fillestare

Lexo artikullin e plotë
Tërmet me magnitudë 5,5. Vendet e prekura: Bullgari, Greqi, Kosova, Mal i Zi, Serbia, Maqedonia dhe Shqipëria

Tërmet me magnitudë 5,5. Vendet e prekura: Bullgari, Greqi, Kosova, Mal i Zi, Serbia, Maqedonia dhe Shqipëria

Një tërmet me magnitudë 5,5 ballë sipas shkallës Rihter u regjistruar rreth orës  22:43 6 km nga Follorina e Greqisë. Tërmeti u ndi fuqishëm në Bullgari, Greqi, Kosova, Mal i Zi, Serbia, Maqedonia dhe Shqipëria, njofton Kronika Fuqia e tërmetit,

Lexo artikullin e plotë
Ndihet tërmet i fuqishëm në Maqedoni, Kosovë e Shqipëri

Ndihet tërmet i fuqishëm në Maqedoni, Kosovë e Shqipëri

Sonte u ndje tërmet i fuqishëm në Maqedoninë e Veriut. Së shpejti me informacione plotësuese. Epiqendra e tërmetit ka qenë në shtetin fqinjë, Greqi. Fuqia e tërmetit, sipas informacioneve nga interneti a qenë 5.8 ballë në thellësi 10 kilometra nërtokë

Lexo artikullin e plotë
Turqia zgjohet nga një tërmet shumë i fortë

Turqia zgjohet nga një tërmet shumë i fortë

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orët e para të së mërkurës në perëndim të Turqisë. Sipas Institutit Euro-Mesdhetar , tërmeti ka ndodhur në orën 05:21 minuta me epiqendrën afër Antalias. Guvernatori i qarkut

Lexo artikullin e plotë