Kthehu në faqen kryesore

Tag "Plagosje"

Tentuan të grabisin argjendarinë, pronari përleshet me hajdutët

Tentuan të grabisin argjendarinë, pronari përleshet me hajdutët

Një tentativë për të grabitur një argjendari ka ndodhur me qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur pranë zonës së njohur si “Dollari”. Dy hajdutët, përkatësisht një burrë e një grua, janë përpjekur të vjedhin argjendarinë duke përdorur antidjersën si një

Lexo artikullin e plotë
Arrestohet 25-vjeçari që plagosi me armë zjarri një person 

Arrestohet 25-vjeçari që plagosi me armë zjarri një person 

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin B.H, 25-vjeçar nga Prishtina, për shkak se i njëjti kishte shtënë me armë zjarri në personin tjetër duke e lënë kështu të plagosur. Rasti kishte ndodhur më 21 janar të këtij viti, rreth

Lexo artikullin e plotë
Dy vëllezërit kërcënojnë 60-vjeçarin për motive pronësie dhe qëllojnë me armë

Dy vëllezërit kërcënojnë 60-vjeçarin për motive pronësie dhe qëllojnë me armë

Një 60-vjeçar është kërcënuar nga dy vëllezër pas një konflikti për motive pronësie. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kasnec të Njësisë Administrative Pult në Shkodër rreth orës 19:05. Sipas policisë, vëllezërit P.A. 54 vjeç dhe N.A. 46 vjeç kërcënuan 60-vjeçarin

Lexo artikullin e plotë
Sherr me thika mes të rinjve, plagoset 20-vjeçari

Sherr me thika mes të rinjve, plagoset 20-vjeçari

Një sherr çasti mes të rinjsh ka përfunduar me plagosjen e një 23-vjeçari dhe shpalljen në kërkim të autorit. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në lagjen 17 të Durrësit, ndërsa policia identifikoi autorin e dyshuar dhe po punon për

Lexo artikullin e plotë
Therja në lokalin “Barcoden”

Therja në lokalin “Barcoden”

Tre persona kanë përfunduar në prangat e Policisë së Kosovës si të dyshuar për pjesëmarrjen në rrahjen masive në lokalin “Barcoden”, mbrëmjen e 22 dhjetorit, në Pejë, gjatë së cilës tre persona mbetën të lënduar nga thika,. Policia njofton se

Lexo artikullin e plotë
U plagos në rrethana misterioze

U plagos në rrethana misterioze

34-vjeçarit Vincens Pirolli i është komunikuar masa e arrestit në spitalin e Traumës në Tiranë. Ai mbeti i plagosur në rrethana misterioze në Urën e Bunës, dhe u dërgua për trajtim në spitalin e Lezhës. Vincens Piroli ka rrëfyer para

Lexo artikullin e plotë
Plagoset me armë i riu. U dërgua në spital

Plagoset me armë i riu. U dërgua në spital

Plagoset me armë zjarri një i ri në Shkodër dhe dërgohet në spitalin e Tiranës për mjekim. I plagosur mbeti 34-vjeçari Vinces Piroli, i cili banonte në Sanxhak të Kurbinit. Policia e Shkodrës dhe Lezhës ushtruan kontrolle për identifikimin e

Lexo artikullin e plotë
38-vjeçari plagos me thikë adoleshentin

38-vjeçari plagos me thikë adoleshentin

Një sherr i rëndomtë në një qendër interneti në Ksamil ka çuar në plagosjen me thikë të një 17-vjeçari. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme. Policia ka identifikuar autorin e sulmit si 38-vjeçarin Emiliano Buzaj, që pas goditjes me thikë

Lexo artikullin e plotë
32-vjeçari plagos të dashurën

32-vjeçari plagos të dashurën

Një 32-vjeçar i sapo kthyer nga Spanja, ka plagosur të dashurën e tij 23-vjeçare në një dhomë hoteli përgjatë autostradës Tiranë- Durrës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, teksa i riu me inicialet F. D  ka qëlluar me pistoletë 23-vjeçaren,

Lexo artikullin e plotë