Ishin marrë peng, shpëtohen 100 vetë në Nigeri

Ishin marrë peng, shpëtohen 100 vetë në Nigeri

Rreth 100 viktima që ishin kidnapuar dhe po mbaheshin në mal në veriperëndim të Nigerisë, janë shpëtuar nga forcat e sigurisë së këtij vendi. Policia nigeriane tha të martën se viktimat ishin rrëmbyer dy muaj më parë nga bandat kriminale.

Lexo artikullin e plotë