Back to homepage

Tag "Kronika e Zezë"

U fjalos me nënën për një lidhje dashurie. Ik nga shtëpia 15 vjeçarja nga Tetova!

U fjalos me nënën për një lidhje dashurie. Ik nga shtëpia 15 vjeçarja nga Tetova!

Tridhjetë e katër vjeçari Z.S. nga Tetova, dje (12- shtator) në ora 14:50 në SPB Tetovë ka raportuar se pas një zënke paraprake verbale rreth një lidhje dashurie, rreth orës 10:00 vajza e saj A.Z. (15) e cila edhe më

Read Full Article
Tetovë, sulm fizik mbi një të mitur

Tetovë, sulm fizik mbi një të mitur

Dyzet e një vjeçarja M.O. nga Tenova e Tetovës, dje (12-shtator) në ora 15:30 në SPB Tetovë ka raportuar se rreth mesditës një person në fshat ka sulmuar fizikisht djali i saj i mitur. Rasti është zbardhur dhe dokumentuar.

Read Full Article
Policia arreston 3 persona pasi u gjeti drogë!

Policia arreston 3 persona pasi u gjeti drogë!

Mbrëmjen e djeshme (12-shtator) rreth orës 21:30, në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Tetovë, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personat J.Z.(25), A.J.(28) dhe M.M.(21), të tre nga Tetova. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre dhe në automjetin

Read Full Article
Policia arreston 20-vjeçarin

Policia arreston 20-vjeçarin

Pjestarët e policisë e SPB Tetovë, dje (12-shtator) rreth orës 19:00, në rrugën “Iliria” në Tetovë, kanë privuar nga liria 20-vjeçarin A.J. nga Kamnjani i Tetovës, pasi që gjatë kontrollit të kryer ndaj tij është gjetur marihuanë. Pas dokumentimit të

Read Full Article
Dyshon se gruaja i hodhi “diçka të dëmshme” në ushqim

Dyshon se gruaja i hodhi “diçka të dëmshme” në ushqim

Një burrë nga Skenderaj dyshon se gruaja e tij i kishte hedhur diçka të dëmshme në ushqim. Ai fillimisht është dërguar për trajtim në QKMF e më pas në QKUK për tretman të mëtutjeshëm. “Viktima dyshon se bashkëshortja e tij

Read Full Article
Dy vjeçari në Lipjan bie nga kati i dytë

Dy vjeçari në Lipjan bie nga kati i dytë

Një fëmijë 2-vjeçar është rrëzuar nga dritarja e katit të dytë e shtëpisë së tij gjatë ditës së djeshme në Lipjan. Lidhur me rastin, Policia e Kosovës ka njoftuar se fëmija ka lëndime të rënda trupore. Tutje është thënë se,

Read Full Article
Paraburgim për personin që dyshohet se dhunoi të miturën në Klinë

Paraburgim për personin që dyshohet se dhunoi të miturën në Klinë

Gjykata Themelore në Pejë i ka caktur masën e paraburgimit prej një muaj të dyshuarit për dhunim të të miturës në Klinë. “Gjyqtari i procedurës paraprake konstatoi se kërkesa e prokurorit është e bazuar dhe në masën e duhur e

Read Full Article
Janë sanksionuar 135 vozitës në Shkup, 11 pa patent shofer

Janë sanksionuar 135 vozitës në Shkup, 11 pa patent shofer

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë gjobitur gjithsejtë 135 vozitës, prej të cilëve: 8 për tejkalim të shpejtësisë, 11 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 gjoba iu shqiptuan

Read Full Article
Arrestime për drogë në Kërçovëv

Arrestime për drogë në Kërçovëv

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë mbrëmjes së djeshme janë arrestuar dy persona nga Kërçova, për posedim të drogave. Nga MPB thonë se për ngjarjen është njoftuar Prokurori Publik, ndërsa personat janë ndaluar në stacionin policor dhe se

Read Full Article