Kthehu në faqen kryesore

Tag "Kronika e Zezë"

Një shtetase e Maqedonisë lëndohet në një aksident në Greqi, ka edhe viktima

Një shtetase e Maqedonisë lëndohet në një aksident në Greqi, ka edhe viktima

Një shtetase e Maqedonisë së Veriut është lënduar në një aksident trafiku në Kukush të Greqisë, në të cilin ka edhe dy viktima, ndërsa janë përfshirë tre automjete. Përveç dy të vdekurve, katër persona janë lënduar. Aksidenti ka ndodhur mbrëmë

Lexo artikullin e plotë
Nëna u hodh nga kati i dytë bashkë me foshnjën, reagon spitali

Nëna u hodh nga kati i dytë bashkë me foshnjën, reagon spitali

Një grua 35 vjeçe u hodh dje pasdite nga kati i dytë i maternitetit të Sarandës së bashku me foshnjën e saj të sapolindur. Drejtori i maternitetit të Sarandës, Tajar Lako ka thënë për mediat se nëna nuk tentoi të

Lexo artikullin e plotë
Turistja sulmohet për vdekje nga peshkaqeni

Turistja sulmohet për vdekje nga peshkaqeni

Pushimet në një resort turistik në Egjipt rezultuan fatale për një turiste austriake, pasi u sulmua nga një peshkaqen teksa notonte në plazhet e Sharm El Sheikh. Turistja 68-vjeçare sapo pa peshkaqenin që i afrohej, u përpoq të notonte në

Lexo artikullin e plotë
Ish-bashkëshorti rrëmbeu fëmijët, nëna: U morën me mashtrim

Ish-bashkëshorti rrëmbeu fëmijët, nëna: U morën me mashtrim

Gjykata e Tiranës do të shqyrtojë një letër porosi të përcjellë në Ministrinë e Drejtësisë, në të cilën një shtetas shqiptar akuzohet nga ish-bashkëshortja se rrëmbeu tre fëmijët e tij duke i larguar nga Britania e Madhe. Babai dyshohet se

Lexo artikullin e plotë
Dy 66-vjeçarë mbyten në plazhet e Shqipërisë

Dy 66-vjeçarë mbyten në plazhet e Shqipërisë

E shtuna ka rezultuar tragjike për dy 66 vjeçarë në Shqipëri, të cilët kanë qenë duke pushuar në bregdet. Ata kanë gjetur vdekjen, njëri në plazhin e Borshit dhe tjetri në Kavajë. Ngjarja në Borsh ndodhi si pasojë e një

Lexo artikullin e plotë
Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup shkul drunjët

Shiu i rrëmbyeshëm në Shkup shkul drunjët

Shiu i rrëmbyeshëm që kaploi pasditen e sotme qytetin e Shkupit shkaktoi disa dëme. Në parkingun afër ndërtesave te Q.T. “Mavrovasja” është rrëzuar një dru që dëmtoi disa vetura përreth. Një tjetër dru u shkul në rrugën “Cvetan Dimov”, gjegjësisht

Lexo artikullin e plotë
Godet aksidentalisht me veturë nipin e tij një vjeçar

Godet aksidentalisht me veturë nipin e tij një vjeçar

Një fëmijë një vjeçar është goditur nga vetura dje rreth orës 07:50 në Gjakovë. Siç njofton policia në raportin 24 orësh, ngjarja ka ndodhur në oborrin e të dyshuarit i cili nga pakujdesia ka goditur nipin e tij. Sipas policisë

Lexo artikullin e plotë
Plagosja me armë zjarri, arrestohet 21 vjeçari

Plagosja me armë zjarri, arrestohet 21 vjeçari

Pas plagosjes së Martin Prengës në Fan të Mirditës u arrestua si i dyshuar 21-vjeçari i identifikuar si Florin Gjoka dhe u procedua në gjendje të lirë vëllai binjak Altin Gjoka, që e ndihmoi të largohej nga vendi i ngjarjes.

Lexo artikullin e plotë
Vetëplagoset me armë gjahu, dërgohet në spital 16-vjeçarja

Vetëplagoset me armë gjahu, dërgohet në spital 16-vjeçarja

Një 16-vjeçare është dërguar në spital pasi është vetëplagosur me armë gjahu. Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes dhe gjendje e saj. “Rreth orës 17.00, është dërguar për të marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Peshkopisë një shtetase rreth 16-vjeçe,

Lexo artikullin e plotë
Gruaja rrëfen tmerrin: Burri ka porositur banorët të na dhunojnë

Gruaja rrëfen tmerrin: Burri ka porositur banorët të na dhunojnë

Një grua pretendoi në polici se nuk është vetëm bashkëshorti i saj njeriu që po e dhunon, por gjithë fshati që i doli në mbrojtje atij. Sipas dosjes që ju tregua Gazetës Si nga burime shumë të sigurta policore pranë

Lexo artikullin e plotë