Mafiozët shtiren si biznesmenë, identifikohen bandat shqiptare të drogës në Karaibe

Mafiozët shtiren si biznesmenë, identifikohen bandat shqiptare të drogës në Karaibe

Destinacionet e Karaibeve meksikane nuk janë vetëm atraksion turistik. Duke qenë të preferuara për turistët nga e gjithë bota, ato bëhen një treg potencial për drogat që përdoren nëpër feta të Kankunit, Playa del Carmen, Tulum etj. DEA Amerikane dhe Interpol

Lexo artikullin e plotë
“Luks i shfrenuar”/ Kriminologu italian: Dubai epiqendra e bosëve të mafies shqiptare

“Luks i shfrenuar”/ Kriminologu italian: Dubai epiqendra e bosëve të mafies shqiptare

Kriminologu dhe njëherësh juristi italian ka rrëfyer se si mafia shqiptare dhe ajo italiane kanë gjetur parajsën në Emiratet e Bashkuara Arabe. Në një intervistë për Rai News Vincenzo Musacchio, thekson se vendet si Dubai janë shndërruar në pikën më

Lexo artikullin e plotë