Back to homepage

Tag "Kosovë"

Paraburgim për personin që dyshohet se dhunoi të miturën në Klinë

Paraburgim për personin që dyshohet se dhunoi të miturën në Klinë

Gjykata Themelore në Pejë i ka caktur masën e paraburgimit prej një muaj të dyshuarit për dhunim të të miturës në Klinë. “Gjyqtari i procedurës paraprake konstatoi se kërkesa e prokurorit është e bazuar dhe në masën e duhur e

Read Full Article
Kosova nënshkruan marrëveshjen afro 64 milionëshe me BE-në

Kosova nënshkruan marrëveshjen afro 64 milionëshe me BE-në

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, së bashku me Ambasadorin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen për programin e parë financiar vjetor IPA III, në vlerën 63.96 milionë euro. Bislimi

Read Full Article
S’ka marrëveshje, vazhdon greva e arsimit në Kosovë

S’ka marrëveshje, vazhdon greva e arsimit në Kosovë

Takimi për rreth dy orë mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti me Këshillin Grevist të BSPK-së nuk ka pasur asnjë rezultat. Kryetari sindikatës, Rrahman Jasharaj në një prononcim për media u shpreh se nga ky takim nuk kanë marrë asgjë

Read Full Article