Zbulohet marihuanë në vlerë prej 50 mijë eurove

Zbulohet marihuanë në vlerë prej 50 mijë eurove

Ministria e Punëve të Brendshme zbuloi 50 mijë euro marihuanë dhe arrestoi tre persona. “Më 25.01.2022 nga policët në bashkëpunim me Agjencinë për Siguro Nacionale, Departamentin për zbulimin e krimit të organizuar, SPB Shkup, pas hetimit në koordinim me prokurorin

Lexo artikullin e plotë
Gjykata liron dy shqiptarët që u kapën me 9.5 milion euro kanabis

Gjykata liron dy shqiptarët që u kapën me 9.5 milion euro kanabis

Gjykata ka lënë të lirë dy shqiptarë të kapur në një ‘shtëpi bari’ në Glasgow. Ata janë liruar nga burgu pasi u zbulua se ishin viktima të trafikimit të qenieve njerëzore. BBC shkruan se Orges Rizaj dhe Agustin Grembi u

Lexo artikullin e plotë
Arrestohet shpërndarësi i drogës në Shkup

Arrestohet shpërndarësi i drogës në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme ka parashtruar padi kundrë 39-vjeçarit K.K. nga Shkupi pas dyshimeve për prodhim she shpërndarje të substancave narkotike, përcjell TV21. Nga MPB njoftojnë se personi në fjalë për përfitime financiare fillimisht është furnizuar pastaj ka shpërndarë

Lexo artikullin e plotë
Kokainë me vlerë 3 milionë euro në makinë, arrestohet shqiptari

Kokainë me vlerë 3 milionë euro në makinë, arrestohet shqiptari

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasditen e sotme. Mediat bëjnë me dije se në momentin e ndalimit shqiptari i cili mbahej nën vëzhgim prej kohësh, është kapur me 21 kg kokainë. Gjatë arratisjes ai u përplas me një

Lexo artikullin e plotë
Katër tetovarë kapen me drogë

Katër tetovarë kapen me drogë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar katër persona nga fshati Pirok i Tetovës pasi janë kapur me substanca narkotike. Policia gjatë kontrollit ka gjetur marihuanë dhe kokainë. “Janë ndaluar H.Q (26), L.A. (23),

Lexo artikullin e plotë
Kamioni me kokainë, zbardhen detajet

Kamioni me kokainë, zbardhen detajet

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka ngritur pikëpyetje lidhur me kokainën e gjetur të fshehur brenda konteinerit me banane, duke u shprehur se kësaj here, ka dalë pamja e skanerit nga porti i Durrësit.Në fjalën e tij, në emisionin “Opinion”, Hoxha

Lexo artikullin e plotë
Kultivuesit shqiptarë të kanabisit zhvendosen në Spanjë

Kultivuesit shqiptarë të kanabisit zhvendosen në Spanjë

Në prill Shkëlqimi – emri i tij është ndryshuar nga redaksia – po bëntë gati valixhet në qytetin e tij të lindjes në Vlorë për të udhëtuar drejt rajonit të Katalonisë në Spanjë. Miqtë e tij i kishin premtuar punësim

Lexo artikullin e plotë