Kthehu në faqen kryesore

Tag "Drejtësia"

Nëna me fëmijët në Gjermani, gjykata  i jep kujdestarinë babait

Nëna me fëmijët në Gjermani, gjykata i jep kujdestarinë babait

Ana Gjokola nga Berlini solli shqetësimin e saj në redaksinë e Stop” në lidhje me një proces divorci të bërë në Tiranë, sipas të cilit 3 fëmijët i janë dhënë babait. Ky i fundit ka mbi 5 vjet, që nuk ka

Lexo artikullin e plotë
Vrau fqinjin, dënohet me 10 vite burg

Vrau fqinjin, dënohet me 10 vite burg

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 10 vite burgim Mark Kodrën, 47 vjeç, i cili më 29 Maj të viti të kaluar ka vrarë bashkëfshatarin e tij, Emilian Ndou, 25 vjeç. Gjykata vendosi që Kodra të dënohej me 15 vite,

Lexo artikullin e plotë
Kundërshtoi punonjësit e policisë, procedohet penalisht 30 vjeçari

Kundërshtoi punonjësit e policisë, procedohet penalisht 30 vjeçari

Nuk iu bind urdhrit dhe kundërshtoi punonjësit e policisë, duke e parkuar në mënyrë të parregullt automjetin, procedohet penalisht 30 vjeçari. Oficerët e Policisë Gjyqësore pranë Prokurorisë së Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Përmet proceduan penalisht shtetasin F. D., 30 vjeç,

Lexo artikullin e plotë