‘Vend ngjarje, mos kalo’! Policia i vendos shiritin selisë së PD

‘Vend ngjarje, mos kalo’! Policia i vendos shiritin selisë së PD

Policia e Shtetit dhe Forcat speciale kanë marrë nën kontroll selinë e Partisë Demokratike. Policia ka rrethuar të gjithë selinë blu me shiritin “vend ngjarje, mos kalo!” e cila përkthehet në nisje të hetimeve për çdo akt dhune ushtruar ndaj

Lexo artikullin e plotë
Xhama te thyer, dyer të shqyera e karrige përmbys, pamje nga selia e PD

Xhama te thyer, dyer të shqyera e karrige përmbys, pamje nga selia e PD

Mbështësit e Berishës janë larguar tashmë nga selia e PD-së duke iu drejtuar kryeministrisë, ndërkohë që policia ka vënë rendin rreth kësaj godine. Përplasja aty ndodhi për të paktën dy orë, ku mbështetësit e Berishës përdoren edhe mjete të rënda

Lexo artikullin e plotë
Berisha mbyll protestën e dhunshme: Do rikthehemi me forma të fuqishme!

Berisha mbyll protestën e dhunshme: Do rikthehemi me forma të fuqishme!

Ish-kryeministri Sali Berisha mbylli protestën e dhunshme para PD-së pas më shumë se 3 orësh. Por ai paralajmëroi protesta e sotme nuk është fundi pasi do të rikthete në një formë edhe më të dhunshme. “Kjo protestë ju faktoi shqiptarëve

Lexo artikullin e plotë