Kthehu në faqen kryesore

Tag "Dhuna në familje"

E mitura nga Tetova sulmon nënën e saj me mjet të mprehtë, arrestohet nga policia

E mitura nga Tetova sulmon nënën e saj me mjet të mprehtë, arrestohet nga policia

Pjestarët e policisë të SPB-Tetovë, dje (11-prill) rreth orës 16:30, në prani të punëtorit social dhe avokatit për të mitur, kanë arrestuar një të mitur nga Tetova, e cila paraprakisht e kishte kërcënuar dhe kishte tentuar ta sulmojë me mjet

Lexo artikullin e plotë
Shqiptari kërcënonte ish të dashurën se do i publikonte videon +18

Shqiptari kërcënonte ish të dashurën se do i publikonte videon +18

Një video për t’u hakmarrë, por një video që të çon në burg! Me pak fjalë, kjo është historia e një 25-vjeçari shqiptar, i cili ka shantazhuar të dashurën greke me një video +18, por përfundimi do të ishte ndryshe

Lexo artikullin e plotë
Raportohet për gjashtë raste të dhunës në familje

Raportohet për gjashtë raste të dhunës në familje

Policia përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se janë shënuar edhe gjashtë raste të dhunës në familje. Një rast ka ndodhur në Gllogoc, ku viktima mashkull (i mitur), ka raportuar se pas një mosmarrëveshje, është sulmuar fizikisht nga

Lexo artikullin e plotë
23-vjeçarja viktimë e dhunës në familje: Jam dhunuar shumë herë nga bashkëshorti

23-vjeçarja viktimë e dhunës në familje: Jam dhunuar shumë herë nga bashkëshorti

Medina Ahmedi, 23-vjeçare nga një fshat i rrethinës së Gostivarit pohoi se është viktimë e dhunës familjare. Ajo tha se bashkëshorti e ka sulmuar në banesën e saj në Gostivar, ku po jeton aktualisht. “Këtu tek banesa erdh edhe kërkonte

Lexo artikullin e plotë
Dhuna në familje, vëllai i madh e rrah të voglin

Dhuna në familje, vëllai i madh e rrah të voglin

Një i mitur ka raportuar në polici së është sulmuar fizikisht nga vëllai i tij me moshë më të madhe. I dyshuari është arrestuar  dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Rasti ka

Lexo artikullin e plotë
Marrëdhënie seksuale, pas kallëzimit të së miturës u arrestua 19-vjeçari

Marrëdhënie seksuale, pas kallëzimit të së miturës u arrestua 19-vjeçari

Një tjetër ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur, këtë herë në Shkodër, ku policia ka arrestuar një 19-vjeçar. Shtetasi me inicialet D.M., akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur, pa dëshirën e kësaj të fundit. Ka

Lexo artikullin e plotë
Nusja rrahët nga burri dhe vjehrra

Nusja rrahët nga burri dhe vjehrra

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur ditën e mërkurë në Prishtinë. Policia bën të ditur se një grua ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti dhe vjehrra e saj. “Viktima

Lexo artikullin e plotë
Kërcënonte dhe dhunonte nënën, arrestohet 28-vjeçari

Kërcënonte dhe dhunonte nënën, arrestohet 28-vjeçari

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar për dhunë në familje në Umbertide të Italisë. Ai akuzohet se ushtronte dhunë dhe kërcënonte prej kohësh të ëmën. Kjo e fundit e ka kallëzuar edhe herë të tjera në polici, por e ka tërhequr

Lexo artikullin e plotë
I nguli thikën nënës së tij. Doja ta vrisja, po qeshte me mua

I nguli thikën nënës së tij. Doja ta vrisja, po qeshte me mua

Emiljano Domi i cili qëlloi me thikë në shpinë nënën e tij në natën e ndërrimit të viteve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është rrëfyer për policinë amerikane. Në rrëfimin e tij, 25 vjeçari thekson se ai donte ta

Lexo artikullin e plotë
Arrestohet një person për sulm ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve

Arrestohet një person për sulm ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve

Dje rreth orës 18:20, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – Departamenti për Punë të Brendshme Gostivar, kanë privuar nga liria 34-vjeçarin F.A. nga një fshat i rrethit të Gostivarit, i cili paraprakisht në një banesë në Gostivar, kishte sulmuar fizikisht

Lexo artikullin e plotë