Back to homepage

Tag "Azerbajxhani"

Rikthehet lufta, vriten dhjetëra ushtarë armenë

Rikthehet lufta, vriten dhjetëra ushtarë armenë

Armenia ka deklaruar se të paktën 49 ushtarë armenë janë vrarë në përplasjet përgjatë kufirit me Azerbajxhanin pas një përshkallëzimi të mprehtë të armiqësive mes dy vendeve që bëri që Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të bëjnë thirrje për përmbajtje,

Read Full Article