Kthehu në faqen kryesore

Tag "Arrestime"

Arrestohen dy të dyshuar për rrëmbimin e një 33-vjeçari

Arrestohen dy të dyshuar për rrëmbimin e një 33-vjeçari

Policia e Kosovës ka arrestuar sot personat me E. S. (24) dhe Gj. S. (55), shtetas kosovarë, lidhur me një rast të rrëmbimit më 26.01.2022, rreth orës 22:45, në Shtrubullovë të Drenasit. Personi i rrëmbyer, i moshës 33-vjeç, ishte dërguar

Lexo artikullin e plotë
Arrestohet shpërndarësi i drogës në Shkup

Arrestohet shpërndarësi i drogës në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme ka parashtruar padi kundrë 39-vjeçarit K.K. nga Shkupi pas dyshimeve për prodhim she shpërndarje të substancave narkotike, përcjell TV21. Nga MPB njoftojnë se personi në fjalë për përfitime financiare fillimisht është furnizuar pastaj ka shpërndarë

Lexo artikullin e plotë
I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 37 vjeçari

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 37 vjeçari

Finalizohet nga Policia e Lezhës, operacioni policor i koduar “Sergate”, për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Vihet në pranga një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar nga autoritetet italiane me 7 vite burgim, për

Lexo artikullin e plotë
Vazhdon aksioni i policisë, konfiskohen aparate të kriptovalutave

Vazhdon aksioni i policisë, konfiskohen aparate të kriptovalutave

Njësitet policore në kuadër të Stacionit Policor në Vushtrri, sot në orët e mbrëmjes kanë gjetur dhe konfiskuar gjashtë aparate me 42 kartela për prodhimin e kriptovalutave. Në njoftimin e Policisë thuhet se konfiskimi i aparateve dhe pajisjeve të dyshuara

Lexo artikullin e plotë