Në Dibër arrestohet një shtetas i Shqipërisë, kërkohej nga Interpoli

Në Dibër arrestohet një shtetas i Shqipërisë, kërkohej nga Interpoli

Policia në Dibër ka arrestuar një shtetas të Shqipërisë, i cili kërkohej me fletarrestim ndërkombëtarë. “Në Sektorin për Punë të Brendshme-Dibër, me urdhër të prokurorit publik është arrestuar dhe ndaluar 46 vjeçari B.M. nga Republika e Shqipërisë. Ai kërkohej me

Lexo artikullin e plotë
Mbi 1 mijë e 700 gjoba trafiku në 24 orët e fundit

Mbi 1 mijë e 700 gjoba trafiku në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shqiptuar 1 mijë e 712 gjoba trafiku në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar edhe 433 gjoba për mosrespektim të ligjit anti-COVID. Aksidente me të lënduar, në 24 orët e fundit

Lexo artikullin e plotë
Katër tetovarë kapen me drogë

Katër tetovarë kapen me drogë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar katër persona nga fshati Pirok i Tetovës pasi janë kapur me substanca narkotike. Policia gjatë kontrollit ka gjetur marihuanë dhe kokainë. “Janë ndaluar H.Q (26), L.A. (23),

Lexo artikullin e plotë
Policia zbulon depon e armatimit, arrestohen 3 persona

Policia zbulon depon e armatimit, arrestohen 3 persona

Policia e Elbasanit në kuadër të operacionit të koduar “Start 2022”, ka vënë në pranga tre persona dhe një tjetër e ka shpallur në kërkim. Në pranga kanë rënë: Skënder Dudija, 21 vjeç, banues në Peqin, për veprat penale “Prodhimi dhe

Lexo artikullin e plotë
Vazhdon aksioni i policisë, konfiskohen aparate të kriptovalutave

Vazhdon aksioni i policisë, konfiskohen aparate të kriptovalutave

Njësitet policore në kuadër të Stacionit Policor në Vushtrri, sot në orët e mbrëmjes kanë gjetur dhe konfiskuar gjashtë aparate me 42 kartela për prodhimin e kriptovalutave. Në njoftimin e Policisë thuhet se konfiskimi i aparateve dhe pajisjeve të dyshuara

Lexo artikullin e plotë
Transportonte shtetas të huaj me veturën e tij, arrestohet një person

Transportonte shtetas të huaj me veturën e tij, arrestohet një person

Policia në raportin e saj 24 orësh ka bërë të ditur që në Vërmicë, është arrestuar një person e kjo sipas policisë ka ndodhur për shkak që i njëjti transportonte me veturën e tij, 7 persona shtetas të huaj. Po

Lexo artikullin e plotë
Policia arreston të shumëkërkuarin, i gjen në banesë…

Policia arreston të shumëkërkuarin, i gjen në banesë…

Policia e Lezhës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Autoritetet në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative kanë bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin provizor, me qëllim ekstradimin drejt Italisë të Bledar Delia( Dushkaj),

Lexo artikullin e plotë
Alarm në Athinë, arrestohet shqiptari

Alarm në Athinë, arrestohet shqiptari

Alarm në lagjen Kipseli të Athinës. Një person me origjinë nga Shqipëria ka qëlluar me çifte nga ballkoni i banesës së tij në rrugën Efesou. Dyshohet se gjithçka ndodhi prej një sherri në familje. Falë ndërhyrjes së policisë u bë

Lexo artikullin e plotë
Kreu vjedhje të rënda, arrestohet hajni i shumëkërkuar

Kreu vjedhje të rënda, arrestohet hajni i shumëkërkuar

Kohëve të fundit janë shtuar rastet e vjedhjeve nëpër institucione mikrofinanciare ose lokale të tjera në Prishtinë dhe qytete tjera. Madje disa persona njihen edhe për vjedhje të njëpasnjëshme siç është rasti i një të dyshuari, i cili dyshohet se

Lexo artikullin e plotë
Marrëdhënie seksuale, pas kallëzimit të së miturës u arrestua 19-vjeçari

Marrëdhënie seksuale, pas kallëzimit të së miturës u arrestua 19-vjeçari

Një tjetër ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur, këtë herë në Shkodër, ku policia ka arrestuar një 19-vjeçar. Shtetasi me inicialet D.M., akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur, pa dëshirën e kësaj të fundit. Ka

Lexo artikullin e plotë