Burg për 17 vjeçarin që vrau vëllanë e vrasësit të babait

Burg për 17 vjeçarin që vrau vëllanë e vrasësit të babait

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 17-vjeçarin që ekzekutoi me pistoletë Ndue Lekgjonaj në Manati të Lezhës më 24 janar, duke u hakmarrë për babanë e vrarë. Seanca u drejtua nga gjyqtari Artan Hajredinaj, prokuror Sabri Kastrati, ndërsa avokati

Lexo artikullin e plotë
Tragjike në Londër, vritet me thikë i riu shqiptar

Tragjike në Londër, vritet me thikë i riu shqiptar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër të Britanisë së Madhe, ku si pasojë e një sulmi brutal në rrugë ka humbur jetën një 22-vjeçar. Viktima është Fatjon Oruçi , i cili vdiq tragjikisht pasi u sulmua nga disa

Lexo artikullin e plotë
I nguli thikën nënës së tij. Doja ta vrisja, po qeshte me mua

I nguli thikën nënës së tij. Doja ta vrisja, po qeshte me mua

Emiljano Domi i cili qëlloi me thikë në shpinë nënën e tij në natën e ndërrimit të viteve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është rrëfyer për policinë amerikane. Në rrëfimin e tij, 25 vjeçari thekson se ai donte ta

Lexo artikullin e plotë
Pos 35 vjeçarit që u vra, u plagosën edhe tre familjarë të tij

Pos 35 vjeçarit që u vra, u plagosën edhe tre familjarë të tij

Një 35-vjeçar ka humbur jetën dhe katër të tjerë janë plagosur këtë të martë në Tiranë, si pasojë e një atentati me armë zjarri të ndodhur në zonën e Don Boskos. Nga ky sulm mbeti i vdekur 35-vjeçari, Erion Çela,

Lexo artikullin e plotë
Vrau fqinjin, dënohet me 10 vite burg

Vrau fqinjin, dënohet me 10 vite burg

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 10 vite burgim Mark Kodrën, 47 vjeç, i cili më 29 Maj të viti të kaluar ka vrarë bashkëfshatarin e tij, Emilian Ndou, 25 vjeç. Gjykata vendosi që Kodra të dënohej me 15 vite,

Lexo artikullin e plotë
E rëndë! Babai vret të birin 7-vjeçar

E rëndë! Babai vret të birin 7-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë. Davide Paitoni, 40 vjeç i cili ishte me arrest shtëpie, festoi natën e ndërrimit të viteve me djalin e tij të mitur Daniele, 7 vjeç. Paitoni ishte në prag divorci me gruan e

Lexo artikullin e plotë
E ndoqën dhe e qëlluan sapo vuri këmbët në tokë

E ndoqën dhe e qëlluan sapo vuri këmbët në tokë

“ABC” zbulon detaje të reja nga grupi hetimor lidhur me plagosjen e Vinçens Pirolit mbrëmjen e djeshme në Shkodër. Gazetari Gjergj Figuri mëson se 34-vjeçari u qëllua dy herë me silenciator sapo zbriti nga makina te ura e Bahçallëkut. Kronologjia

Lexo artikullin e plotë