Sulmohet afaristi nga Tetova

Sulmohet afaristi nga Tetova

Dje në ora 16:35 në SPB Tetovë është thirrur 52-vjeçari I.I. nga Strimnica e Tetovës, i cili dy orë më parë ishte denoncuar nga 52-vjeçari B.E. nga Tetova, se rreth orës 13:30 është sulmuar fizikisht në zyrën e tij afariste

Lexo artikullin e plotë
Tentuan të grabisin argjendarinë, pronari përleshet me hajdutët

Tentuan të grabisin argjendarinë, pronari përleshet me hajdutët

Një tentativë për të grabitur një argjendari ka ndodhur me qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur pranë zonës së njohur si “Dollari”. Dy hajdutët, përkatësisht një burrë e një grua, janë përpjekur të vjedhin argjendarinë duke përdorur antidjersën si një

Lexo artikullin e plotë
67 vjeçari vdes nga asfiksia

67 vjeçari vdes nga asfiksia

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Korçë ku një person humbi jetën nga asfiksia. Mësohet se Edmond Ramollari 67 vjeçari që humbi jetën kishte shkuar në banesën e fqinjit për tu ngrohur pasi i kishin shkëputur

Lexo artikullin e plotë
Banesa përfshihet nga flakët, humb jetën 67-vjeçari

Banesa përfshihet nga flakët, humb jetën 67-vjeçari

Një 67-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një zjarri që ka rënë në një banesë në lagjen 5 të qytetit të Korçës. Viktima është E.R. 67 vjeç që mendohet se humbi jetën si pasojë e asfiksisë. Zjarri në banesë

Lexo artikullin e plotë
Zhduket i riu. Një vit më parë humbi dhe motra

Zhduket i riu. Një vit më parë humbi dhe motra

Zhduket një i ri nga Ballshi. 35-vjeçari është Erald Mejdani, i cili është zhdukur në mënyrë misterioze që nga 9 janari. Për herë të fundit ka komunikuar me të ëmën. 35-vjeçari po kthehej për në shtëpi, pasi ishte kapur nga

Lexo artikullin e plotë
Zbulohet marihuanë në vlerë prej 50 mijë eurove

Zbulohet marihuanë në vlerë prej 50 mijë eurove

Ministria e Punëve të Brendshme zbuloi 50 mijë euro marihuanë dhe arrestoi tre persona. “Më 25.01.2022 nga policët në bashkëpunim me Agjencinë për Siguro Nacionale, Departamentin për zbulimin e krimit të organizuar, SPB Shkup, pas hetimit në koordinim me prokurorin

Lexo artikullin e plotë
Gjykata liron dy shqiptarët që u kapën me 9.5 milion euro kanabis

Gjykata liron dy shqiptarët që u kapën me 9.5 milion euro kanabis

Gjykata ka lënë të lirë dy shqiptarë të kapur në një ‘shtëpi bari’ në Glasgow. Ata janë liruar nga burgu pasi u zbulua se ishin viktima të trafikimit të qenieve njerëzore. BBC shkruan se Orges Rizaj dhe Agustin Grembi u

Lexo artikullin e plotë
Kanabisi mjekësor, specialistët: Lehtëson sëmundjet e rënda

Kanabisi mjekësor, specialistët: Lehtëson sëmundjet e rënda

Përdorimi i kanabisit mjekësor lehtëson dhe ndihmon në simptomatologjitë e pacientëve që vuajnë nga sëmundje të rënda si tumoret apo HIV AIDS, por nuk shërojnë. Por cilat janë disa nga kategoritë kryesore që mund të perdorin derivatet e kanabisit mjekësor,

Lexo artikullin e plotë
I mituri që është autor i mbi 200 vjedhjeve, policia në hall 

I mituri që është autor i mbi 200 vjedhjeve, policia në hall 

Djali që shikoni në foto, është vetëm 13-vjeç e megjithatë ai është autor i më shumë se 200 vjedhjeve të dokumentuara nga Policia e Tiranës. I mituri me inicialet E.K., i cili sipas ligjit duhet të ishte në shkollë, por

Lexo artikullin e plotë
I akuzuari për terrorizëm dënohet me 3 vite e tetë muaj burgim

I akuzuari për terrorizëm dënohet me 3 vite e tetë muaj burgim

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), e akuzonte Daçajn se ka shkuar në Siri dhe iu është bashkëngjitur luftërave të organizatës terroriste, militante, ekstremiste ISIS, si dhe ka marrë pjesë në mënyrë aktive si trajner i snajpersitëve të kësaj

Lexo artikullin e plotë