Skandaloze, mediat ftohen në aktivitete të institucioneve me “email” partiak

Skandaloze, mediat ftohen në aktivitete të institucioneve me “email” partiak

Mediat ftohen të ndjekin aktivitetet e institucioneve përmes “emaileve” partiake. Kjo ndodhi me partinë Alternativa dhe drejtorin e  Qendrës Sociale në Shkup që vjen nga kjo parti, përcjell Flaka “Ju fotojmë që ta ndiqni hapjen solemne të Qendrës Sociale për

Read Full Article
Sulmohet punonjësja në Spitalin e Kumanovës

Sulmohet punonjësja në Spitalin e Kumanovës Updated

Të enjten herët në mëngjes, një 38-vjeçar nga Kumanova ka sulmuar një punonjëse në spitalin e Kumanovës, në repartin Infektiv. Policia e gjeti dhe e arrestoi, ndërsa MPB shtoi se ndaj sulmuesit është duke u përgatitur kallëzim penal. “Me datë

Read Full Article
Sa shqiptarë duhet të ketë në institucionet e Maqedonisë së Veriut?

Sa shqiptarë duhet të ketë në institucionet e Maqedonisë së Veriut?

Në bazë të përditësimit të të dhënave të Ministrisë për Shoqëri Informative dhe Administratë, në përputhje me Ligjin për të punësuarit në sektorin publik në institucionet e shtetit, shqiptarët duhet të përfaqësohen në administratë me 30 për qind në përputhje

Read Full Article
Java e ardhshme është vendimtare për energjinë elektrike dhe ekonominë

Java e ardhshme është vendimtare për energjinë elektrike dhe ekonominë

Javën e ardhshme duhet të dihet se nga do të blihet energjia elektrike për ekonominë, ndërsa për qytetarët dhe kompanitë e vogla që janë në tregun e rregulluar, siç sigurojnë autoritetet, furnizimi me energji elektrike është i sigurt. Qeveria thotë

Read Full Article
Prokuroria Publike në Gostivar: U gjetën tre gjurmë dhe pistoleta, sigurohen video pamje!

Prokuroria Publike në Gostivar: U gjetën tre gjurmë dhe pistoleta, sigurohen video pamje!

Prokurori kujdestar publik nga Prokuroria themelore publike Gostivar kreu ekspertizë në vendin e ngjarjes në afërsi të shtëpisë familjare në rrugën “Goce Dellçev” në Gostivar, ku mbrëmë u gjetë trupi i pajetë 28 vjeçarit me plagë nga armë zjarri në

Read Full Article
Krejt çka dihet rreth vrasjes së mbrëmshme në Gostivar!

Krejt çka dihet rreth vrasjes së mbrëmshme në Gostivar!

Mbrëmë në Gostivar, ashtu siç raportoi Gostivari Sot, rreth orës 19 e 30 u vra me armë zjarri në oborrin e shtëpisë 28 vjeçari Gent Asani. Rreth orës 19 e 40 i ndjeri ishte hospitalizuar në Spitalin e Gostivarit. Atje

Read Full Article
Dhunoi të mituren, arrestohet agresori

Dhunoi të mituren, arrestohet agresori

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar një burrë në Prizren si i dyshuar për dhunimin e një të miture. Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se vepra është kryer më 11 shtator. Me vendim të prokurorit i dyshuari është

Read Full Article
Ngacmonte ish-vjehrrën nëpërmjet telefonit, arrestohet personi

Ngacmonte ish-vjehrrën nëpërmjet telefonit, arrestohet personi

Policia ka arrestuar një grua në Gjilan, për vepren “Ngacmim”. Sipas raportit 24 orësh të policisë, ajo në vazhdimësi nëpërmjet telefonit kishe ngacmuar ish-vjehrrën e saj. Me vendim të prokurorit e dyshuar është dërguar në mbajtje.

Read Full Article
Skriningu me BE-në sot vazhdon në Luksemburg

Skriningu me BE-në sot vazhdon në Luksemburg Updated

Në Bruksel dje ka filluar procesi i skriningut për harmonizimin e legjislacionit të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Nga data 15-27 shtator 2022 do të zhvillohen takime për sferat dhe kapitujt e Klasterit për vlerat fondamentale kur Komisioni

Read Full Article
Burri denoncon gruan se e sulmoi djalin e tyre. Janë duke u divorcuar

Burri denoncon gruan se e sulmoi djalin e tyre. Janë duke u divorcuar

Pesëdhjetë e tetë vjeçari nga Tetova, dje (14- shtator) në ora 14:20 në SPB Tetovë ka raportuar se një ditë më parë rreth orës 19:30, në afërsi të Spitalit klinik të Tetovës, djali i tij i mitur është sulmuar fizikisht

Read Full Article