E mitura ankohet në Polici se është keqtrajtuar nga nëna

E mitura ankohet në Polici se është keqtrajtuar nga nëna

Një vajzë në Prishtinë ka raportuar se është keqtrajtuar nga nëna e saj. Siç bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë, e mitura dhe nëna e saj jetojnë ndaras. E dëmtuara ka pranuar tretman mjekësor. Ndërkaq, është njoftuar

Lexo artikullin e plotë
Humb jetën duke punuar në Kroaci. Familja kërkon ndihmë për të sjellë trupin në vendlindje!

Humb jetën duke punuar në Kroaci. Familja kërkon ndihmë për të sjellë trupin në vendlindje!

Humbi jetën duke punuar në Kroaci. Një i ri 21 vjeç ka humbur jetën në Kroaci. Ai ra nga një lartësi prej 20 metrash, duke punuar në ndërtim. Trupi i tij është akoma në Kroaci, familja nuk ka të ardhura.

Lexo artikullin e plotë
E zhdukur prej 9 ditësh, gjendet 30-vjeçarja, arrestohet pengmarrësi

E zhdukur prej 9 ditësh, gjendet 30-vjeçarja, arrestohet pengmarrësi

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja e e rëndë në qytetiin e Durrësit ku 30-vjeçarja me inicialet E.D., u mor peng dhe u përdhunua për një javë nga 32-vjeçari Marjus Musaku. Burime për Top Channel bëjnë me dije se

Lexo artikullin e plotë
Shqiptari vret gruan me thikë në Greqi, më pas zhduket

Shqiptari vret gruan me thikë në Greqi, më pas zhduket

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në ishullin e Zakinthos në Greqi. Një 51-vjeçar me origjinë shqiptare ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, e cila dha frymën e fundit në spitalin e Zakinthos. Mediet greke raportojnë se pasi kreu

Lexo artikullin e plotë
Shtatzënë apo ka rënë në dashuri, si është e vërteta e Arjola Demirit?

Shtatzënë apo ka rënë në dashuri, si është e vërteta e Arjola Demirit?

Aktorja e njohur, Arjola Demiri, vijon që të jetë në qendër të vëmendjes edhe pas mbarimit të “Big Brother VIP”. Ajo është mjaft aktive në rrjetet e saj sociale, ku postimet apo deklaratat që bën aty, rrëmbejnë menjëherë vëmendjen e

Lexo artikullin e plotë
Dita e tretë, Kuvendi do të diskutojë për propozimin francez

Dita e tretë, Kuvendi do të diskutojë për propozimin francez

Kuvendi ditën e tretë me radhë do të diskutojë për Informacionin për përmbajtjen e propozim kornizës  negociuese  për negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Evropian, të propozuar nga Presidenca Franceze me Këshillin. Debati në dy ditët e fundit u zhvillua në

Lexo artikullin e plotë
The Park Festival, katër netë me radhë festë në Gostivar!

The Park Festival, katër netë me radhë festë në Gostivar!

Edhe këtë vit Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival, i cili për herë të katërt, në datat 21, 22, 23 dhe 24 korrik do të mbahet në parkun e qytetit

Lexo artikullin e plotë
“Gjuha maqedonase është e juaja”, Von der Leyen çon në këmbë shumicën në parlament. VMRO: Tradhtarë

“Gjuha maqedonase është e juaja”, Von der Leyen çon në këmbë shumicën në parlament. VMRO: Tradhtarë

Parlamenti në Maqedoninë e Veriut ka nisur seancën ku po diskutohet propozimi francez, që nëse miratohet i hap rrugë integrimit të vendit në BE. Seancës i është drejtuar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, e cila sot qëndron

Lexo artikullin e plotë
Nisin dasmat, nisin krismat, nisin pasojat. Plagoset tetovarja!

Nisin dasmat, nisin krismat, nisin pasojat. Plagoset tetovarja!

Këto ditë, me një intensitet të lartë fillon sezoni i dasmave dhe festave të tjera familjare. Sektori për punë të brendshme Tetovë apelon tek qytetarët që të përmbahen nga të shtënat me pistoleta apo armë të tjera, si dhe nga

Lexo artikullin e plotë
Çfarë përmban propozimi francez që synon të zgjidhë ngërçin Bullgari-RMV

Çfarë përmban propozimi francez që synon të zgjidhë ngërçin Bullgari-RMV

Propozimi francez synon të tejkalojë dallimet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut për çështjen e gjuhës dhe identitetit maqedonas, si dhe të bëhet edhe zhbllokimi i procesit për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian. Ky propozim përbëhet nga shtatë pika.

Lexo artikullin e plotë