Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) i Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi vendim me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 1,06% në raport me vendimin e datës 26.9.2022. Çmimi i shitjes

Read Full Article
Bogovina nikoqir për promovimin e programit IPARD-3

Bogovina nikoqir për promovimin e programit IPARD-3

IPARD 3 ishte arsya që Sot nën prezencë të Liderit të BDI-së Ali Ahmeti kryetari I Komunës së Bogovinës z.Besnik Emshiu në ambientet e kompanisë Agro Reka nën pronësi të Abdirahim Sulejmani priti kabinetin qeveritar deputet dhe përfaqësues të kabinetit

Read Full Article
Përmbytje në dy fshatra, 7 familje të bllokuara

Përmbytje në dy fshatra, 7 familje të bllokuara

Komisioni i Mbrojtjes Civile të Prefekturës së Kukësit njoftoi për situatën në bashkinë e Tropojës. Nga informacioni i marrë nga Përgjegjësi i Emergjencës Civile të  bashkisë Tropojë si rezultat i reshjeve te shiut: ka përmbytje të jashtëzakonshme në fshatin Fushë-Lumi

Read Full Article
E mashtruan për 8000 euro, paraburim për dy mashtuesit

E mashtruan për 8000 euro, paraburim për dy mashtuesit

Shtetas bullgarë dyshohen për mashtrim dhe për ta është kërkuar paraburgim. Bëhet fjalë për një burrë dhe një grua të cilët përmes bisedës telefonike kanë mashtruar një banore të Aerodromit nga e cila dy herë kanë marrë 8.000 euro. “Duke

Read Full Article
Janë sanksionuar 135 vozitës në Shkup, 11 pa patent shofer

Janë sanksionuar 135 vozitës në Shkup, 11 pa patent shofer

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë gjobitur gjithsejtë 135 vozitës, prej të cilëve: 8 për tejkalim të shpejtësisë, 11 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 gjoba iu shqiptuan

Read Full Article