ETC – Gostivar në festën e ditëlindjes. Dhurata, surpriza e zbritje për konsumatorët

ETC – Gostivar në festën e ditëlindjes. Dhurata, surpriza e zbritje për konsumatorët Updated

17 Vite rrugëtim së bashku me ETC. Festa e vitit për ju. ETC – Gostivar i bashkohet festës së madhe të 17 vjetorit të themelimit të kompanisë Elkos Group. Kompania Elkos Group u themelua në vitin 1989 nga Ramiz Kelmendi.

Read Full Article
Kriza, qytetarët frikë nga faturat e larta

Kriza, qytetarët frikë nga faturat e larta

Kriza energjetike më shumë do të ndjehet gjatë sezonit të dimrit, kur termometri shkon në minus. Por, si do ja dalim këtë për tu ngrohur? Rrija e çmimeve të energjisë elektrike por edhe të burimeve të tjera energjetike është dyfishuar.

Read Full Article
Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Nata finale, u ndanë çmimet e edicionit të gjashtë të festivalit Othello në Gostivar

Me mbrëmjen finale ka përfunduar festivali i gjashtë ndërkombëtar i Teatrit “Othello”, në Gostivar, njofton Gostivari Sot Juria në përbërje Shengyl Ismaili, Vjollca Bekteshi Hamiti, Viktorija Stepanoska ndau çmimet e edicionit të sivjetshëm Aktorja më e mirë u shpallë Klimentina

Read Full Article
Gjendja nga vërshimet në këtë qytet

Gjendja nga vërshimet në këtë qytet

Shiu që ka nisur dje e që po vazhdon edhe sot, duket që i ka shkaktuar probleme të mëdha disa familjeve në Gjakovë. Në disa fotografi e video të publikuara nga Tv Syri, shihet se përmbytjen nga shiu në këtë

Read Full Article
U fjalos me nënën për një lidhje dashurie. Ik nga shtëpia 15 vjeçarja nga Tetova!

U fjalos me nënën për një lidhje dashurie. Ik nga shtëpia 15 vjeçarja nga Tetova!

Tridhjetë e katër vjeçari Z.S. nga Tetova, dje (12- shtator) në ora 14:50 në SPB Tetovë ka raportuar se pas një zënke paraprake verbale rreth një lidhje dashurie, rreth orës 10:00 vajza e saj A.Z. (15) e cila edhe më

Read Full Article
Sulmet kibernetike ngrenë alarmin për masa parandaluese

Sulmet kibernetike ngrenë alarmin për masa parandaluese

Nevoja për mbrojtjen e shtetit nga sulmet kibernetike është po aq e madhe sa edhe mbrojtja fizike përmes ushtrisë dhe policisë. Kështu vlerësojnë ekspertët e fushës së informatikës dhe të komunikimit pas sulmeve kibernetike ndaj faqes zyrtare të Ministrisë së

Read Full Article
Arrestime për drogë në Kërçovëv

Arrestime për drogë në Kërçovëv

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë mbrëmjes së djeshme janë arrestuar dy persona nga Kërçova, për posedim të drogave. Nga MPB thonë se për ngjarjen është njoftuar Prokurori Publik, ndërsa personat janë ndaluar në stacionin policor dhe se

Read Full Article