E mitura nga Tetova sulmon nënën e saj me mjet të mprehtë, arrestohet nga policia

E mitura nga Tetova sulmon nënën e saj me mjet të mprehtë, arrestohet nga policia

Pjestarët e policisë të SPB-Tetovë, dje (11-prill) rreth orës 16:30, në prani të punëtorit social dhe avokatit për të mitur, kanë arrestuar një të mitur nga Tetova, e cila paraprakisht e kishte kërcënuar dhe kishte tentuar ta sulmojë me mjet

Lexo artikullin e plotë
Raportohet për gjashtë raste të dhunës në familje

Raportohet për gjashtë raste të dhunës në familje

Policia përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se janë shënuar edhe gjashtë raste të dhunës në familje. Një rast ka ndodhur në Gllogoc, ku viktima mashkull (i mitur), ka raportuar se pas një mosmarrëveshje, është sulmuar fizikisht nga

Lexo artikullin e plotë
23-vjeçarja viktimë e dhunës në familje: Jam dhunuar shumë herë nga bashkëshorti

23-vjeçarja viktimë e dhunës në familje: Jam dhunuar shumë herë nga bashkëshorti

Medina Ahmedi, 23-vjeçare nga një fshat i rrethinës së Gostivarit pohoi se është viktimë e dhunës familjare. Ajo tha se bashkëshorti e ka sulmuar në banesën e saj në Gostivar, ku po jeton aktualisht. “Këtu tek banesa erdh edhe kërkonte

Lexo artikullin e plotë
Dhuna në familje, vëllai i madh e rrah të voglin

Dhuna në familje, vëllai i madh e rrah të voglin

Një i mitur ka raportuar në polici së është sulmuar fizikisht nga vëllai i tij me moshë më të madhe. I dyshuari është arrestuar  dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Rasti ka

Lexo artikullin e plotë
Nusja rrahët nga burri dhe vjehrra

Nusja rrahët nga burri dhe vjehrra

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur ditën e mërkurë në Prishtinë. Policia bën të ditur se një grua ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti dhe vjehrra e saj. “Viktima

Lexo artikullin e plotë
Kërcënonte dhe dhunonte nënën, arrestohet 28-vjeçari

Kërcënonte dhe dhunonte nënën, arrestohet 28-vjeçari

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar për dhunë në familje në Umbertide të Italisë. Ai akuzohet se ushtronte dhunë dhe kërcënonte prej kohësh të ëmën. Kjo e fundit e ka kallëzuar edhe herë të tjera në polici, por e ka tërhequr

Lexo artikullin e plotë
Arrestohet një person për sulm ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve

Arrestohet një person për sulm ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve

Dje rreth orës 18:20, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – Departamenti për Punë të Brendshme Gostivar, kanë privuar nga liria 34-vjeçarin F.A. nga një fshat i rrethit të Gostivarit, i cili paraprakisht në një banesë në Gostivar, kishte sulmuar fizikisht

Lexo artikullin e plotë
Dy raste të dhunës në familje u raportuan dje në polici

Dy raste të dhunës në familje u raportuan dje në polici

Dy raste të dhunës në familje janë raportuar në 24 orët e fundit në rajonin e Pollogut. Në Tetovë raportohet se është privuar nga liria një 42 vjeçar, pasi që ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, vajzën e mitur dhe

Lexo artikullin e plotë
Njëri rrahu nënën e tjetri gruan, arrestohen dy persona

Njëri rrahu nënën e tjetri gruan, arrestohen dy persona

Shërbimet e policisë në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Elbasan, kanë vënë në pranga dy shtetas pasi akuzohen për dhunë në familje. Në Elbasan u arrestua në flagrancë F. Ç., 40 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka ushtruar dhunë fizike

Lexo artikullin e plotë
Në gjendje të dehur babai keqtrajton fëmijët e tij të mitur

Në gjendje të dehur babai keqtrajton fëmijët e tij të mitur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier. Babai ka keqtrajtuar fëmijët e tij të mitur 15 dhe 13 vjeç. “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier proceduan penalisht shtetasin K. T., 46 vjeç, banues në Rërës,

Lexo artikullin e plotë