I Shpërtheu bombola e gazit në banesë, zjarrfikësit shpëtojnë të moshuarin

I Shpërtheu bombola e gazit në banesë, zjarrfikësit shpëtojnë të moshuarin

Një bombol gazi ka shpërthyer në katin e pestë të një banese në lagjen “30 Vjetori” në Berat. Në banesë ku jetonte i moshuari H.G, ka qenë duke gatuar në momentin kur ka shpërthyer bombola dhe ballkoni ishte përfshier nga

Lexo artikullin e plotë
Tritoli në makinë, shoqërohen tre persona në Vlorë

Tritoli në makinë, shoqërohen tre persona në Vlorë

Tre persona janë shoqëruar pasi një makinë iu vu tritol dje në mbrëmje në Vlorë. Policia thotë se nuk ka ende një pistë hetimi për faktin se automjeti kishte kohë i braktisur, pasi pronari Bernard Sinomati jeton jashtë shtetit. Ndërkohë

Lexo artikullin e plotë
Hidhet në erë me tritol, zbulohet pronari i mjetit

Hidhet në erë me tritol, zbulohet pronari i mjetit

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Vlorës. Shpërthimi i fuqishëm është regjistruar pranë zonës së Kuzum Babasë në Vlorë. Sipas burimeve për mediat, policia njofton se eksplozivi i është vendosur një makine Pasat

Lexo artikullin e plotë