Kthehu në faqen kryesore

Raste tragjike

67 vjeçari vdes nga asfiksia

67 vjeçari vdes nga asfiksia

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Korçë ku një person humbi jetën nga asfiksia. Mësohet se Edmond Ramollari 67 vjeçari që humbi jetën kishte shkuar në banesën e fqinjit për tu ngrohur pasi i kishin shkëputur

Lexo artikullin e plotë
Sherr me thika mes të rinjve, plagoset 20-vjeçari

Sherr me thika mes të rinjve, plagoset 20-vjeçari

Një sherr çasti mes të rinjsh ka përfunduar me plagosjen e një 23-vjeçari dhe shpalljen në kërkim të autorit. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në lagjen 17 të Durrësit, ndërsa policia identifikoi autorin e dyshuar dhe po punon për

Lexo artikullin e plotë
‘Shtëpia e barit’ në Angli përfshihet nga flakët, digjet brenda saj i riu shqiptar

‘Shtëpia e barit’ në Angli përfshihet nga flakët, digjet brenda saj i riu shqiptar

Ngjarje tragjike në Angli. Një i ri shqiptar ka ndërruar jetë pasi është bllokuar nga zjarri që përfshiu shtëpinë e barit ku edhe “punonte”. Ermal Qose, u gjet nga zjarrfikësit në Clapton, në Lindjen e Londrës, pasditen e natës së

Lexo artikullin e plotë
Bora e madhe ngujon njerëzit në vetura, së paku 21 të vdekur

Bora e madhe ngujon njerëzit në vetura, së paku 21 të vdekur

Të paktën 21 persona kanë vdekur, pasi reshjet e dendura të borës i ngujuan në veturat e tyre në pjesën veriore të Pakistanit. Ushtria po mundohet që t’i pastrojë rrugët dhe t’i shpëtojë njerëzit tjerë, që ende janë të ngujuar

Lexo artikullin e plotë
E solla në Londër për një jetë më të mirë, rrëqeth me fjalët nëna që i vranë djalin 16 vjeçar

E solla në Londër për një jetë më të mirë, rrëqeth me fjalët nëna që i vranë djalin 16 vjeçar

Rrëqethin fjalët e nënës nga Rumania, e cila humbi të birin 16-vjeçar nga një sulm me thikë në Londër. Mes lotësh e ëma e adoleshentit të vrarë thotë se Londra është qytet i rrezikshëm. 16-vjeçari, Elvis Nacu, u vra për

Lexo artikullin e plotë
56-vjeçari gjendet i vdekur në kanal

56-vjeçari gjendet i vdekur në kanal

Një 56-vjeçar është gjetur i pajetë në një kanal vaditës në fshatin Drizë-Myrtezaj të Fierit. Viktima është identifikuar nga policia me iniciale F.M. Dyshohet se 56-vjeçari ka rënë aksidentalisht në kanalin vaditës dhe është mbytur. Nga këqyrja paraprake nuk janë

Lexo artikullin e plotë