Dy burra rrahin një person për borxh

Dy burra rrahin një person për borxh

Një person është rrahur nga dy burra në Lipjan, për shkak të një borxhi të mëhershëm. Policia bën me dije se njëri prej të dyshuarve është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje. “Viktima mashkull kosovar ka raportuar se

Lexo artikullin e plotë
“Lufta” në PD/ Mbi 10 persona të ndaluar, shumë të lënduar

“Lufta” në PD/ Mbi 10 persona të ndaluar, shumë të lënduar

Ndonëse nuk ka ende një bilanc zyrtar, përleshjet tek selia e PD para dhe pas ndërhyrjes së policisë kanë lënë pas një bilanc të rëndë. Janë mjaft persona që kanë mbetur të lënduar gjatë incidenteve dhe skenave të dhunës në

Lexo artikullin e plotë
Kaosi dhe shkatërrimi i selisë së PD-së, OSBE: Po ndjekim gjithçka

Kaosi dhe shkatërrimi i selisë së PD-së, OSBE: Po ndjekim gjithçka

Prezenca e OSBE-së deklaron se po ndjek zhvillimet e sotme pranë selisë së Partisë Demokratike. “Ne nxitim të gjithë aktorët e përfshirë të përmbahen nga çdo akt dhune dhe vlerësojmë policinë për ruajtjen e rendit publik. Protestat paqësore janë në

Lexo artikullin e plotë
‘Vend ngjarje, mos kalo’! Policia i vendos shiritin selisë së PD

‘Vend ngjarje, mos kalo’! Policia i vendos shiritin selisë së PD

Policia e Shtetit dhe Forcat speciale kanë marrë nën kontroll selinë e Partisë Demokratike. Policia ka rrethuar të gjithë selinë blu me shiritin “vend ngjarje, mos kalo!” e cila përkthehet në nisje të hetimeve për çdo akt dhune ushtruar ndaj

Lexo artikullin e plotë
PD pas protestës së dhunshme, pamjet kaotike

PD pas protestës së dhunshme, pamjet kaotike

Selia e Partisë Demokratike është rrethuar me shiritin e verdhë të policisë, pasi zona tashmë konsiderohet skenë krimi. Në ambientet e PD-së, protestuesit demokratë përdorën dhunë, duke thyer dyert dhe dritaret e godinës. Dëmet materiale janë të shumta, ndërsa disa

Lexo artikullin e plotë
Xhama te thyer, dyer të shqyera e karrige përmbys, pamje nga selia e PD

Xhama te thyer, dyer të shqyera e karrige përmbys, pamje nga selia e PD

Mbështësit e Berishës janë larguar tashmë nga selia e PD-së duke iu drejtuar kryeministrisë, ndërkohë që policia ka vënë rendin rreth kësaj godine. Përplasja aty ndodhi për të paktën dy orë, ku mbështetësit e Berishës përdoren edhe mjete të rënda

Lexo artikullin e plotë
Berisha mbyll protestën e dhunshme: Do rikthehemi me forma të fuqishme!

Berisha mbyll protestën e dhunshme: Do rikthehemi me forma të fuqishme!

Ish-kryeministri Sali Berisha mbylli protestën e dhunshme para PD-së pas më shumë se 3 orësh. Por ai paralajmëroi protesta e sotme nuk është fundi pasi do të rikthete në një formë edhe më të dhunshme. “Kjo protestë ju faktoi shqiptarëve

Lexo artikullin e plotë
Taksisti ngacmon seksualisht pasagjeren

Taksisti ngacmon seksualisht pasagjeren

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Drenas një femër është ngacmuar seksualisht nga një taksist. Rasti ka ndodhur më 2 janar, rreth orës 13:00. “Ankuesja femër kosovare me 04.01.2022, ka raportuar se, me datën e cekur një person i

Lexo artikullin e plotë
Therja në lokalin “Barcoden”

Therja në lokalin “Barcoden”

Tre persona kanë përfunduar në prangat e Policisë së Kosovës si të dyshuar për pjesëmarrjen në rrahjen masive në lokalin “Barcoden”, mbrëmjen e 22 dhjetorit, në Pejë, gjatë së cilës tre persona mbetën të lënduar nga thika,. Policia njofton se

Lexo artikullin e plotë