Tentuan të grabisin argjendarinë, pronari përleshet me hajdutët

Tentuan të grabisin argjendarinë, pronari përleshet me hajdutët

Një tentativë për të grabitur një argjendari ka ndodhur me qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur pranë zonës së njohur si “Dollari”. Dy hajdutët, përkatësisht një burrë e një grua, janë përpjekur të vjedhin argjendarinë duke përdorur antidjersën si një

Lexo artikullin e plotë
I mituri që është autor i mbi 200 vjedhjeve, policia në hall 

I mituri që është autor i mbi 200 vjedhjeve, policia në hall 

Djali që shikoni në foto, është vetëm 13-vjeç e megjithatë ai është autor i më shumë se 200 vjedhjeve të dokumentuara nga Policia e Tiranës. I mituri me inicialet E.K., i cili sipas ligjit duhet të ishte në shkollë, por

Lexo artikullin e plotë
Grabitja në një kazino të Shkupit! Dy të rinj në pranga

Grabitja në një kazino të Shkupit! Dy të rinj në pranga

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar dy të rinj nga Shkupi, pasi dyshohet se në muajin dhjetor të vitit të kaluar kanë kryer grabitje në një kazino në rajonin e Gazi Babës. “Janë

Lexo artikullin e plotë
Ankohet se iu vjedh ari dhe dy orë dore në Aeroport

Ankohet se iu vjedh ari dhe dy orë dore në Aeroport

Një person ka raportuar se vëllai i tij kur ka arritur në shtetin e Zvicrës ka vërejtur se i janë vjedhur nga valixhja e tij sasi ari dhe dy orë dore. Rasti ka ndodhur më 07 janar në Aeroportin Ndërkombëtar

Lexo artikullin e plotë
Kreu vjedhje të rënda, arrestohet hajni i shumëkërkuar

Kreu vjedhje të rënda, arrestohet hajni i shumëkërkuar

Kohëve të fundit janë shtuar rastet e vjedhjeve nëpër institucione mikrofinanciare ose lokale të tjera në Prishtinë dhe qytete tjera. Madje disa persona njihen edhe për vjedhje të njëpasnjëshme siç është rasti i një të dyshuari, i cili dyshohet se

Lexo artikullin e plotë
Grabitje me thikë në Wester Union

Grabitje me thikë në Wester Union

Një grabitje ka ndodhur pasditen e sotme në filialin e institucionit mikrofinanciar Wester Union, në lagjen Lakrishte në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka thënë për KosovaPress se grabitja

Lexo artikullin e plotë
Grabitje e armatosur

Grabitje e armatosur

Dy persona nën kërcënimin e armës kanë kryer një grabitje në objektin e PTK-së në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinës Kështu ka njoftuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahemti.  Sipas saj, rasti ka ndodhur

Lexo artikullin e plotë
Vidhnin vila dhe biznese, nuk harronin televizorët plazma!

Vidhnin vila dhe biznese, nuk harronin televizorët plazma!

Këta persona në bashkëpunim mes tyre më datë 03.01.2022, në lagjen nr. 10, Korçë, kanë vjedhur në banesën e një qytetari një televizor plazma, dy tableta dhe disa bizhuteri floriri. Oltjon Kondi, Markel Qirjazi dhe Xhaferr Pojani janë tre burrat

Lexo artikullin e plotë
Një i arrestuar për vjedhje  të rëndë

Një i arrestuar për vjedhje të rëndë

Është arrestuar një person në Pejë, për vjedhje të rëndë. Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur në fshatin Vitomericë, përcjell Klankosova.tv. “Njësiti policor e datën 02.02.2022 ka identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin mashkull

Lexo artikullin e plotë