Tentuan të grabisin argjendarinë, pronari përleshet me hajdutët

Tentuan të grabisin argjendarinë, pronari përleshet me hajdutët

Një tentativë për të grabitur një argjendari ka ndodhur me qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur pranë zonës së njohur si “Dollari”. Dy hajdutët, përkatësisht një burrë e një grua, janë përpjekur të vjedhin argjendarinë duke përdorur antidjersën si një

Lexo artikullin e plotë
67 vjeçari vdes nga asfiksia

67 vjeçari vdes nga asfiksia

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Korçë ku një person humbi jetën nga asfiksia. Mësohet se Edmond Ramollari 67 vjeçari që humbi jetën kishte shkuar në banesën e fqinjit për tu ngrohur pasi i kishin shkëputur

Lexo artikullin e plotë
Banesa përfshihet nga flakët, humb jetën 67-vjeçari

Banesa përfshihet nga flakët, humb jetën 67-vjeçari

Një 67-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një zjarri që ka rënë në një banesë në lagjen 5 të qytetit të Korçës. Viktima është E.R. 67 vjeç që mendohet se humbi jetën si pasojë e asfiksisë. Zjarri në banesë

Lexo artikullin e plotë
Zhduket i riu. Një vit më parë humbi dhe motra

Zhduket i riu. Një vit më parë humbi dhe motra

Zhduket një i ri nga Ballshi. 35-vjeçari është Erald Mejdani, i cili është zhdukur në mënyrë misterioze që nga 9 janari. Për herë të fundit ka komunikuar me të ëmën. 35-vjeçari po kthehej për në shtëpi, pasi ishte kapur nga

Lexo artikullin e plotë
Zbulohet marihuanë në vlerë prej 50 mijë eurove

Zbulohet marihuanë në vlerë prej 50 mijë eurove

Ministria e Punëve të Brendshme zbuloi 50 mijë euro marihuanë dhe arrestoi tre persona. “Më 25.01.2022 nga policët në bashkëpunim me Agjencinë për Siguro Nacionale, Departamentin për zbulimin e krimit të organizuar, SPB Shkup, pas hetimit në koordinim me prokurorin

Lexo artikullin e plotë
Gjykata liron dy shqiptarët që u kapën me 9.5 milion euro kanabis

Gjykata liron dy shqiptarët që u kapën me 9.5 milion euro kanabis

Gjykata ka lënë të lirë dy shqiptarë të kapur në një ‘shtëpi bari’ në Glasgow. Ata janë liruar nga burgu pasi u zbulua se ishin viktima të trafikimit të qenieve njerëzore. BBC shkruan se Orges Rizaj dhe Agustin Grembi u

Lexo artikullin e plotë
Kanabisi mjekësor, specialistët: Lehtëson sëmundjet e rënda

Kanabisi mjekësor, specialistët: Lehtëson sëmundjet e rënda

Përdorimi i kanabisit mjekësor lehtëson dhe ndihmon në simptomatologjitë e pacientëve që vuajnë nga sëmundje të rënda si tumoret apo HIV AIDS, por nuk shërojnë. Por cilat janë disa nga kategoritë kryesore që mund të perdorin derivatet e kanabisit mjekësor,

Lexo artikullin e plotë
I mituri që është autor i mbi 200 vjedhjeve, policia në hall 

I mituri që është autor i mbi 200 vjedhjeve, policia në hall 

Djali që shikoni në foto, është vetëm 13-vjeç e megjithatë ai është autor i më shumë se 200 vjedhjeve të dokumentuara nga Policia e Tiranës. I mituri me inicialet E.K., i cili sipas ligjit duhet të ishte në shkollë, por

Lexo artikullin e plotë
Sherr me thika mes të rinjve, plagoset 20-vjeçari

Sherr me thika mes të rinjve, plagoset 20-vjeçari

Një sherr çasti mes të rinjsh ka përfunduar me plagosjen e një 23-vjeçari dhe shpalljen në kërkim të autorit. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në lagjen 17 të Durrësit, ndërsa policia identifikoi autorin e dyshuar dhe po punon për

Lexo artikullin e plotë
Dy burra rrahin një person për borxh

Dy burra rrahin një person për borxh

Një person është rrahur nga dy burra në Lipjan, për shkak të një borxhi të mëhershëm. Policia bën me dije se njëri prej të dyshuarve është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje. “Viktima mashkull kosovar ka raportuar se

Lexo artikullin e plotë