Pollog, dje u zbuluan 8 persona që drejtonin automjetet pa leje

Pollog, dje u zbuluan 8 persona që drejtonin automjetet pa leje

Në kuadër të kontrollit të vazhdueshëm dhe aktiviteteve tjera për zbulimin dhe sanksionimin e personave që drejtojnë automjete pa patentë shofer, dje (09-janar) janë regjistruar 8 persona (TE-6 dhe GV-2) të cilët nuk kanë pasur patentë të vlefshme, 5 shofer

Lexo artikullin e plotë
Gjobiten 141 shoferë në Shkup

Gjobiten 141 shoferë në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik me çrrastë vetëm në territorin e Shkupit janë gjobitur 141 shoferë. “47 për tejkalim të shpejtësisë, 17 për ngasje të makinës

Lexo artikullin e plotë
Vetura bie në një kanal, lëndohen katër persona

Vetura bie në një kanal, lëndohen katër persona

Katër persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti kur vetura me të cilën po lëviznin si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë ka dalur nga rruga duke u rrokullisur në një kanal. Rasti ka ndodhur në fshatin Llukë

Lexo artikullin e plotë
Policia në “lupë” makinat luksoze, kontrolle të rinjve për armë

Policia në “lupë” makinat luksoze, kontrolle të rinjve për armë

Policia e Tiranës po organizon operacione të shumta në të gjitha zonat për kapjen e personave që lëvizin me armë. Në “shënjestër” të policisë mësohet se janë vënë makinat e shtrenjta. Sjellim ndërmend që një ditë pas atentatit në Tiranë

Lexo artikullin e plotë
Ky është numri i gjobave të shqiptuara vetëm në Shkup

Ky është numri i gjobave të shqiptuara vetëm në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (04.01.2022) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në trafik. Me këtë rast vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 161 gjoba, prej të cilave 30 për tejkalim të shpejtësisë, 6

Lexo artikullin e plotë
Vetura përplas punonjësin e Policisë Rrugore

Vetura përplas punonjësin e Policisë Rrugore

Një punonjës i Policisë Rrugore të Maliqit ja përfunduar në spital, pasi është përplasur nga një ‘Benz’. Policia njofton se aksidenti ka ndodhur rreth ores 18:00, në aksin rrugor Korçë-Maliq, pranë fshatit Lumalas. Top Channel raporton se punonjësi i policisë

Lexo artikullin e plotë
Sherr me policinë për parkingun e makinës

Sherr me policinë për parkingun e makinës

Drejtori i Ujësjellësit të Përmetit, Florian Dauti, është proceduar penalisht kundërshtoi punonjësit e policisë duke parkuar makinën në mënyrë të parregullt. 30-vjeçari kundërshtoi punonjësit e policisë më 3 Janar, duke mos iu bindur urdhrit pasi kishte parkuar makinën në mënyrë

Lexo artikullin e plotë
Kanë kryer transport publik pa licencë, ndalohen dy automjete transportuese

Kanë kryer transport publik pa licencë, ndalohen dy automjete transportuese

Sot (04.01.2022), nëpunës policorë të Stacionit Policor për Kalim Kufitar dhe Mbikëqyrje Kufitare Novo Sellë kanë kryer kontrolle në dy automjete transportuese me targa regjistrimi të Tetovës, pronë e subjektit juridik nga f. Reçicë e Vogël-Tetovë. Gjatë kontrollit është vërtetuar

Lexo artikullin e plotë
Tre të lënduar në aksidentin në autostradën Gostivar- Tetovë

Tre të lënduar në aksidentin në autostradën Gostivar- Tetovë

Në autostradën Gostivar- Tetovë në afërsi të Zherovjanit dje rreth orës 17 ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë marrë pjesë tre automjete udhëtarësh me çka janë lënduar tre persona. “Kanë marrë pjesë vetura e tipit ‘Audi’ me targa kroate

Lexo artikullin e plotë