Mafiozët shtiren si biznesmenë, identifikohen bandat shqiptare të drogës në Karaibe

Mafiozët shtiren si biznesmenë, identifikohen bandat shqiptare të drogës në Karaibe

Destinacionet e Karaibeve meksikane nuk janë vetëm atraksion turistik. Duke qenë të preferuara për turistët nga e gjithë bota, ato bëhen një treg potencial për drogat që përdoren nëpër feta të Kankunit, Playa del Carmen, Tulum etj. DEA Amerikane dhe Interpol

Lexo artikullin e plotë
Gjykata liron dy shqiptarët që u kapën me 9.5 milion euro kanabis

Gjykata liron dy shqiptarët që u kapën me 9.5 milion euro kanabis

Gjykata ka lënë të lirë dy shqiptarë të kapur në një ‘shtëpi bari’ në Glasgow. Ata janë liruar nga burgu pasi u zbulua se ishin viktima të trafikimit të qenieve njerëzore. BBC shkruan se Orges Rizaj dhe Agustin Grembi u

Lexo artikullin e plotë
32-vjeçari shqiptar ekzekutohet në mes të restorantit

32-vjeçari shqiptar ekzekutohet në mes të restorantit

Një 32-vjeçar shqiptar u qëllua për vdekje në Guayaquil mbrëmjen e së shtunës. Viktima, i identifikuar nga mediat vendase si E. Dashi, po qëndronte në një restorant në zonën e Samborondon kur u qëllua disa herë nga një vrasës me

Lexo artikullin e plotë
Kokainë me vlerë 3 milionë euro në makinë, arrestohet shqiptari

Kokainë me vlerë 3 milionë euro në makinë, arrestohet shqiptari

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasditen e sotme. Mediat bëjnë me dije se në momentin e ndalimit shqiptari i cili mbahej nën vëzhgim prej kohësh, është kapur me 21 kg kokainë. Gjatë arratisjes ai u përplas me një

Lexo artikullin e plotë
Zjarri në New York, ende nuk dihet nëse ka shqiptar në mesin e viktimave

Zjarri në New York, ende nuk dihet nëse ka shqiptar në mesin e viktimave

Të dielën ka ndodhur një shpërthim zjarri në një ndërtesë në Bronx të Nju Jorkut ku mbetën të vdekur 19 persona, në mesin e tyre nëntë fëmijë, dhe u lënduan dhjetëra të tjerë. Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës

Lexo artikullin e plotë
Lajmi mirë: Foshnja e humbur ribashkohet me familjen

Lajmi mirë: Foshnja e humbur ribashkohet me familjen

Një djalë i vogël, i ndarë nga prindërit e tij në kaosin e evakuimit amerikan nga Afganistani, më në fund u ribashkua me familjen e tij. Talibanët sapo kishin marrë kontrollin e vendit në gusht dhe shumë afganë po përpiqeshin

Lexo artikullin e plotë
Zjarr i madh në Nju Jork, të paktën 19 të vdekur

Zjarr i madh në Nju Jork, të paktën 19 të vdekur

Të paktën 19 persona kanë vdekur, përfshirë nëntë fëmijë, si pasojë e një zjarri masiv sot në qytetin e Nju Jorkut, thanë zyrtarët, raporton ABC News. Më shumë se 60 persona u plagosën nga zjarri, sipas Departamentit të Zjarrfikësve të

Lexo artikullin e plotë
‘Shtëpia e barit’ në Angli përfshihet nga flakët, digjet brenda saj i riu shqiptar

‘Shtëpia e barit’ në Angli përfshihet nga flakët, digjet brenda saj i riu shqiptar

Ngjarje tragjike në Angli. Një i ri shqiptar ka ndërruar jetë pasi është bllokuar nga zjarri që përfshiu shtëpinë e barit ku edhe “punonte”. Ermal Qose, u gjet nga zjarrfikësit në Clapton, në Lindjen e Londrës, pasditen e natës së

Lexo artikullin e plotë
Bora e madhe ngujon njerëzit në vetura, së paku 21 të vdekur

Bora e madhe ngujon njerëzit në vetura, së paku 21 të vdekur

Të paktën 21 persona kanë vdekur, pasi reshjet e dendura të borës i ngujuan në veturat e tyre në pjesën veriore të Pakistanit. Ushtria po mundohet që t’i pastrojë rrugët dhe t’i shpëtojë njerëzit tjerë, që ende janë të ngujuar

Lexo artikullin e plotë
E solla në Londër për një jetë më të mirë, rrëqeth me fjalët nëna që i vranë djalin 16 vjeçar

E solla në Londër për një jetë më të mirë, rrëqeth me fjalët nëna që i vranë djalin 16 vjeçar

Rrëqethin fjalët e nënës nga Rumania, e cila humbi të birin 16-vjeçar nga një sulm me thikë në Londër. Mes lotësh e ëma e adoleshentit të vrarë thotë se Londra është qytet i rrezikshëm. 16-vjeçari, Elvis Nacu, u vra për

Lexo artikullin e plotë