Back to homepage

Kronika e Zezë

Sulmohet punonjësja në Spitalin e Kumanovës

Sulmohet punonjësja në Spitalin e Kumanovës Updated

Të enjten herët në mëngjes, një 38-vjeçar nga Kumanova ka sulmuar një punonjëse në spitalin e Kumanovës, në repartin Infektiv. Policia e gjeti dhe e arrestoi, ndërsa MPB shtoi se ndaj sulmuesit është duke u përgatitur kallëzim penal. “Me datë

Read Full Article
Prokuroria Publike në Gostivar: U gjetën tre gjurmë dhe pistoleta, sigurohen video pamje!

Prokuroria Publike në Gostivar: U gjetën tre gjurmë dhe pistoleta, sigurohen video pamje!

Prokurori kujdestar publik nga Prokuroria themelore publike Gostivar kreu ekspertizë në vendin e ngjarjes në afërsi të shtëpisë familjare në rrugën “Goce Dellçev” në Gostivar, ku mbrëmë u gjetë trupi i pajetë 28 vjeçarit me plagë nga armë zjarri në

Read Full Article
Katër persona janë ndaluar në Shkup, janë gjetur armë e drogë!

Katër persona janë ndaluar në Shkup, janë gjetur armë e drogë!

Policia mbrëmë nga ora 20:00 deri në 01:00 ndërmori masave të në Shkup, gjetën armë dhe në një marihuanë. – Me datë 17.16.09.2022 në periudhën nga ora 20:00 deri në ora 01:00 në zonën e Komunës Çair dhe Butel, duke

Read Full Article
Dhunoi të mituren, arrestohet agresori

Dhunoi të mituren, arrestohet agresori

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar një burrë në Prizren si i dyshuar për dhunimin e një të miture. Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se vepra është kryer më 11 shtator. Me vendim të prokurorit i dyshuari është

Read Full Article
Ngacmonte ish-vjehrrën nëpërmjet telefonit, arrestohet personi

Ngacmonte ish-vjehrrën nëpërmjet telefonit, arrestohet personi

Policia ka arrestuar një grua në Gjilan, për vepren “Ngacmim”. Sipas raportit 24 orësh të policisë, ajo në vazhdimësi nëpërmjet telefonit kishe ngacmuar ish-vjehrrën e saj. Me vendim të prokurorit e dyshuar është dërguar në mbajtje.

Read Full Article
E mashtruan për 8000 euro, paraburim për dy mashtuesit

E mashtruan për 8000 euro, paraburim për dy mashtuesit

Shtetas bullgarë dyshohen për mashtrim dhe për ta është kërkuar paraburgim. Bëhet fjalë për një burrë dhe një grua të cilët përmes bisedës telefonike kanë mashtruar një banore të Aerodromit nga e cila dy herë kanë marrë 8.000 euro. “Duke

Read Full Article
Burri denoncon gruan se e sulmoi djalin e tyre. Janë duke u divorcuar

Burri denoncon gruan se e sulmoi djalin e tyre. Janë duke u divorcuar

Pesëdhjetë e tetë vjeçari nga Tetova, dje (14- shtator) në ora 14:20 në SPB Tetovë ka raportuar se një ditë më parë rreth orës 19:30, në afërsi të Spitalit klinik të Tetovës, djali i tij i mitur është sulmuar fizikisht

Read Full Article
E dërgon veturën te mekaniku, vetura “avullohet”

E dërgon veturën te mekaniku, vetura “avullohet”

Dje (14-shtator) në orën 12:15, 62-vjeçare E.V. nga Tetova në SPB Tetovë ka raportuar se para rreth dyvitesh në një puntori automekaniku, personit A.V. (23) nga Xhepçishti i Tetovës ka lënë për riparimautomjetin e tij “Ford Mondeo Caravan” me targa

Read Full Article
U fjalos me nënën për një lidhje dashurie. Ik nga shtëpia 15 vjeçarja nga Tetova!

U fjalos me nënën për një lidhje dashurie. Ik nga shtëpia 15 vjeçarja nga Tetova!

Tridhjetë e katër vjeçari Z.S. nga Tetova, dje (12- shtator) në ora 14:50 në SPB Tetovë ka raportuar se pas një zënke paraprake verbale rreth një lidhje dashurie, rreth orës 10:00 vajza e saj A.Z. (15) e cila edhe më

Read Full Article
Tetovë, sulm fizik mbi një të mitur

Tetovë, sulm fizik mbi një të mitur

Dyzet e një vjeçarja M.O. nga Tenova e Tetovës, dje (12-shtator) në ora 15:30 në SPB Tetovë ka raportuar se rreth mesditës një person në fshat ka sulmuar fizikisht djali i saj i mitur. Rasti është zbardhur dhe dokumentuar.

Read Full Article