Kthehu në faqen kryesore

Kronika e zezë

Dhunoi brutalisht bashkëshorten shtatzënë

Dhunoi brutalisht bashkëshorten shtatzënë

Një rast i rëndë i dhunës në familje është shënuar në Chania të Greqisë. Një 37-vjeçar ka dhunuar bashkëshorten e tij 25-vjeçare, e cila ishte shtatzënë. Madje, burri ka ushtruar dhunë në mënyrë të pakontrolluar ndaj së resë edhe kur

Lexo artikullin e plotë
Dënohet mësuesi shqiptar në Angli

Dënohet mësuesi shqiptar në Angli

Kristian Zefi, një mësues fiskulture në Shqipëri është dënuar me 8 muaj burg nga drejtësia angleze për trafik kanabisi. I riu është vënë në pranga teksa ndodhej në një banesë dhe kujdesej për më shumë se 500 bimë kanabis. Zefi,

Lexo artikullin e plotë
E mitura ankohet në Polici se është keqtrajtuar nga nëna

E mitura ankohet në Polici se është keqtrajtuar nga nëna

Një vajzë në Prishtinë ka raportuar se është keqtrajtuar nga nëna e saj. Siç bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë, e mitura dhe nëna e saj jetojnë ndaras. E dëmtuara ka pranuar tretman mjekësor. Ndërkaq, është njoftuar

Lexo artikullin e plotë
Humb jetën duke punuar në Kroaci. Familja kërkon ndihmë për të sjellë trupin në vendlindje!

Humb jetën duke punuar në Kroaci. Familja kërkon ndihmë për të sjellë trupin në vendlindje!

Humbi jetën duke punuar në Kroaci. Një i ri 21 vjeç ka humbur jetën në Kroaci. Ai ra nga një lartësi prej 20 metrash, duke punuar në ndërtim. Trupi i tij është akoma në Kroaci, familja nuk ka të ardhura.

Lexo artikullin e plotë
E zhdukur prej 9 ditësh, gjendet 30-vjeçarja, arrestohet pengmarrësi

E zhdukur prej 9 ditësh, gjendet 30-vjeçarja, arrestohet pengmarrësi

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja e e rëndë në qytetiin e Durrësit ku 30-vjeçarja me inicialet E.D., u mor peng dhe u përdhunua për një javë nga 32-vjeçari Marjus Musaku. Burime për Top Channel bëjnë me dije se

Lexo artikullin e plotë
Shqiptari vret gruan me thikë në Greqi, më pas zhduket

Shqiptari vret gruan me thikë në Greqi, më pas zhduket

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në ishullin e Zakinthos në Greqi. Një 51-vjeçar me origjinë shqiptare ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, e cila dha frymën e fundit në spitalin e Zakinthos. Mediet greke raportojnë se pasi kreu

Lexo artikullin e plotë
Motori përplas familjen. Babai hero humb jetën, mbrojti me trup djalin 7-vjeçar

Motori përplas familjen. Babai hero humb jetën, mbrojti me trup djalin 7-vjeçar

Një familje që kalonte rrugën në vendkalimin e këmbësorëve është përplasur nga një motoçikletë e drejtuar nga një 20-vjeçar: babai 47-vjeçar ka vdekur, fëmija 7-vjeçar, i cili ka pësuar dëmtime në këmbë, është shtruar në spital, jashtë rrezikut për jetën,

Lexo artikullin e plotë
Një shtetase e Maqedonisë lëndohet në një aksident në Greqi, ka edhe viktima

Një shtetase e Maqedonisë lëndohet në një aksident në Greqi, ka edhe viktima

Një shtetase e Maqedonisë së Veriut është lënduar në një aksident trafiku në Kukush të Greqisë, në të cilin ka edhe dy viktima, ndërsa janë përfshirë tre automjete. Përveç dy të vdekurve, katër persona janë lënduar. Aksidenti ka ndodhur mbrëmë

Lexo artikullin e plotë
Arrestohet dibrani!

Arrestohet dibrani!

Gjatë natës (11-korrik) në ora 01:45, në parkingun përballë objektit hotelerik në Zherovjan të Tetovës,zyrtarët policorë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria 33-vjeçarin A.Sh. nga Dibra, i cili kërkohej metelegram nga Sektori i Punëve të Brendshme të Gostivarit, për

Lexo artikullin e plotë
Grabiti fëmijën, arrestohet shkupjani

Grabiti fëmijën, arrestohet shkupjani

MPB njofton se dje rreth orës 18:3 në Shkup është arrestuar 26-vjeçari A.J. pasi i njëjti paraprakisht në rrugën “Zhan Zhores” e kishte sulmuar fizikisht një të mitur dhe i kishte marrë telefonin. Personi në fjalë po mbahet në stacion

Lexo artikullin e plotë