Makina gati të fundosura nën ujë

Makina gati të fundosura nën ujë

Shiu i rrëmbyeshëm në Gjakovë ka ngritur nivelin e ujit gati duke i fundosur edhe veturat në rrugë. Pamjet e para nga qyteti shfaqin përmbytje të mëdha pas reshjeve të fuqishme të shiut. Faqja lokale Gjakova Sot ka publikuar video-incizimet

Read Full Article
Gjendja nga vërshimet në këtë qytet

Gjendja nga vërshimet në këtë qytet

Shiu që ka nisur dje e që po vazhdon edhe sot, duket që i ka shkaktuar probleme të mëdha disa familjeve në Gjakovë. Në disa fotografi e video të publikuara nga Tv Syri, shihet se përmbytjen nga shiu në këtë

Read Full Article
Kosova nënshkruan marrëveshjen afro 64 milionëshe me BE-në

Kosova nënshkruan marrëveshjen afro 64 milionëshe me BE-në

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, së bashku me Ambasadorin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen për programin e parë financiar vjetor IPA III, në vlerën 63.96 milionë euro. Bislimi

Read Full Article
S’ka marrëveshje, vazhdon greva e arsimit në Kosovë

S’ka marrëveshje, vazhdon greva e arsimit në Kosovë

Takimi për rreth dy orë mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti me Këshillin Grevist të BSPK-së nuk ka pasur asnjë rezultat. Kryetari sindikatës, Rrahman Jasharaj në një prononcim për media u shpreh se nga ky takim nuk kanë marrë asgjë

Read Full Article
Çmimet e derivateve sot në Kosovë

Çmimet e derivateve sot në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet e derivateve të naftës për 24 orët në vijim. Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës nga pompat e derivateve sot në Kosovë është 1.69 euro për litër. Çmimi i

Read Full Article