NATO e pranon: Sulm i mundshëm ndaj një vendi anëtar, Ballkani në fokus

NATO e pranon: Sulm i mundshëm ndaj një vendi anëtar, Ballkani në fokus

14 herë përmendet Rusia në konceptin e ri strategjik të NATO-s të shpallur në samitin e Madridit, dhe 11 herë Kina. Fakti që këto dy vende dhe një aleancë e mundshme midis Moskës dhe Pekinit, janë në këtë pikë në

Lexo artikullin e plotë
Atentat 42-vjeçarit, shpërthen makina në lëvizje

Atentat 42-vjeçarit, shpërthen makina në lëvizje

Një automjet tip “Mazda” blu ka shpërthyer orët e para të mëngjesit të së premtes në këtë vend në afërsi të rrethit të Selitës. Nga shpërthimi me lëndë plasëse mbeti i lënduar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri. Plagë të rënda

Lexo artikullin e plotë
Atentati/ Targat “Benz”-it që u përdor në ngjarje, të vjedhura prej dy muajsh

Atentati/ Targat “Benz”-it që u përdor në ngjarje, të vjedhura prej dy muajsh

Autoritetet nuk kanë asnjë person të dyshuar në lidhje me atentatin me armë zjarri që i mori jetën 35- vjeçarit Erion Çela dhe la të plagosur vëllanë dhe dajën e tij dhe dy persona të tjerë. Ngjarja e rëndë u

Lexo artikullin e plotë
Si shpëtoi për mrekulli gruaja shtatzënë e Erjonit

Si shpëtoi për mrekulli gruaja shtatzënë e Erjonit

Një tmerr i vërtetë ka ndodhur në pak sekonda në një lokal te Don bosko pasditen e sotme. Një person ka qëlluar me automatik drejt tavolinës ku ndodheshin disa persona. Nga breshëria mbeti i vdekur Erion Çela 35 vjeç. 46-vjeçari

Lexo artikullin e plotë
Tritoli në makinë, shoqërohen tre persona në Vlorë

Tritoli në makinë, shoqërohen tre persona në Vlorë

Tre persona janë shoqëruar pasi një makinë iu vu tritol dje në mbrëmje në Vlorë. Policia thotë se nuk ka ende një pistë hetimi për faktin se automjeti kishte kohë i braktisur, pasi pronari Bernard Sinomati jeton jashtë shtetit. Ndërkohë

Lexo artikullin e plotë
Si ndodhi vrasja e Gjurishiç në Mal të Zi

Si ndodhi vrasja e Gjurishiç në Mal të Zi

Vinçens Piroli që u plagos mbrëmjen e së hënës ishte në kërkim ndërkombëtar pasi akuzohet se bashku me Dorian Lalën kane vrarë malazezin, Momçillo Gjurishiç. Ky i fundit u qëllua në Ulqin në lokalin e tij më 4 Korrik të

Lexo artikullin e plotë
Atentati me një të vrarë dhe 4 të plagosur në Tiranë

Atentati me një të vrarë dhe 4 të plagosur në Tiranë

Atentati me një të vrarë dhe 4 të plagosur në Tiranë Breshëria e kallashnikovit tronditi Tiranën, pasditen e sotme. Erion Çela, 35 vjeç mbeti viktimë, si dhe u plagosën katër persona të tjerë. Ngjarja ndodhi në zonën e “Don Boskos”

Lexo artikullin e plotë
Detaje nga ngjarja në Don Bosko, viktima do bëhej së shpejti baba

Detaje nga ngjarja në Don Bosko, viktima do bëhej së shpejti baba

Viktima në atentatin e sotëm në Don Bosko të Tiranës, Erion Çela, pritej që së shpejti të bëhej baba. Bashkëshortja e viktimës sot në atentat mësohet se është shtatëzënë dhe se priste të sillte në jetë një vajzë. Erion Çela

Lexo artikullin e plotë