Burg për 17 vjeçarin që vrau vëllanë e vrasësit të babait

Burg për 17 vjeçarin që vrau vëllanë e vrasësit të babait

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 17-vjeçarin që ekzekutoi me pistoletë Ndue Lekgjonaj në Manati të Lezhës më 24 janar, duke u hakmarrë për babanë e vrarë. Seanca u drejtua nga gjyqtari Artan Hajredinaj, prokuror Sabri Kastrati, ndërsa avokati

Lexo artikullin e plotë
Keqpërdori pozitën dhe autoritetin zyrtar, arrestohet

Keqpërdori pozitën dhe autoritetin zyrtar, arrestohet

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, konkretisht Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prizren, sot më datë 27.01.2022, ka siguruar informata se në parkun e qytetit në Prizren, dyshohej se bëhej

Lexo artikullin e plotë
Nëna me fëmijët në Gjermani, gjykata  i jep kujdestarinë babait

Nëna me fëmijët në Gjermani, gjykata i jep kujdestarinë babait

Ana Gjokola nga Berlini solli shqetësimin e saj në redaksinë e Stop” në lidhje me një proces divorci të bërë në Tiranë, sipas të cilit 3 fëmijët i janë dhënë babait. Ky i fundit ka mbi 5 vjet, që nuk ka

Lexo artikullin e plotë
Vrau fqinjin, dënohet me 10 vite burg

Vrau fqinjin, dënohet me 10 vite burg

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 10 vite burgim Mark Kodrën, 47 vjeç, i cili më 29 Maj të viti të kaluar ka vrarë bashkëfshatarin e tij, Emilian Ndou, 25 vjeç. Gjykata vendosi që Kodra të dënohej me 15 vite,

Lexo artikullin e plotë
Kundërshtoi punonjësit e policisë, procedohet penalisht 30 vjeçari

Kundërshtoi punonjësit e policisë, procedohet penalisht 30 vjeçari

Nuk iu bind urdhrit dhe kundërshtoi punonjësit e policisë, duke e parkuar në mënyrë të parregullt automjetin, procedohet penalisht 30 vjeçari. Oficerët e Policisë Gjyqësore pranë Prokurorisë së Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Përmet proceduan penalisht shtetasin F. D., 30 vjeç,

Lexo artikullin e plotë
Gjyqi ndaj Saimir Tahirit, tërhiqet papritur gjyqtarja

Gjyqi ndaj Saimir Tahirit, tërhiqet papritur gjyqtarja

Në prag të mbajtjes së seancës gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, një nga gjyqtaret e trupit gjykues është tërhequr. Bëhet fjalë për Daniela Shirka, e cila do të zëvendësohet nga gjyqtari Florjan Kalaja, gjyqtar i komanduar në Gjykatën

Lexo artikullin e plotë