Mafiozët shtiren si biznesmenë, identifikohen bandat shqiptare të drogës në Karaibe

Mafiozët shtiren si biznesmenë, identifikohen bandat shqiptare të drogës në Karaibe

Destinacionet e Karaibeve meksikane nuk janë vetëm atraksion turistik. Duke qenë të preferuara për turistët nga e gjithë bota, ato bëhen një treg potencial për drogat që përdoren nëpër feta të Kankunit, Playa del Carmen, Tulum etj. DEA Amerikane dhe Interpol

Lexo artikullin e plotë
Gazetari italian: Mafia po “ha” Evropën përballë heshtjes së të gjithëve

Gazetari italian: Mafia po “ha” Evropën përballë heshtjes së të gjithëve

Roberto Saviano jeton fshehurazi prej 15 vitesh, i mbrojtur nga policia që me botimin e librit të famshëm “Gomorra”, ku denonconte hapur mafian dhe krimin e organizuar në Itali. Një libër i cili u shndërrua në ndër më të shiturin

Lexo artikullin e plotë
“Luks i shfrenuar”/ Kriminologu italian: Dubai epiqendra e bosëve të mafies shqiptare

“Luks i shfrenuar”/ Kriminologu italian: Dubai epiqendra e bosëve të mafies shqiptare

Kriminologu dhe njëherësh juristi italian ka rrëfyer se si mafia shqiptare dhe ajo italiane kanë gjetur parajsën në Emiratet e Bashkuara Arabe. Në një intervistë për Rai News Vincenzo Musacchio, thekson se vendet si Dubai janë shndërruar në pikën më

Lexo artikullin e plotë
Roli i shqiptarëve në grupet kriminale

Roli i shqiptarëve në grupet kriminale

Në botën e mafias italiane, kryesisht asaj që vepron në Foggia ka filluar të shembet edhe muri i heshtjes. Kjo po tregohet edhe nga të penduarit e disa prej anëtarëve kryesorë të klaneve Gargano, ku tashmë janë katër bashkëpunëtorë të

Lexo artikullin e plotë
Ngjarjet kriminale në Shqipëri, Gledis Nano mbledh drejtorët e qarqeve

Ngjarjet kriminale në Shqipëri, Gledis Nano mbledh drejtorët e qarqeve

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka zhvilluar paraditen e kësaj të mërkure një takim me drejtorët e departamenteve dhe drejtorët vendorë të policisë. Burime për ‘Top Channel’ bëjnë me dije se fokusi i këtij takimi, ka qenë marrja

Lexo artikullin e plotë
E turpshme! Nuk kam falsifikuar asnjë dokument

E turpshme! Nuk kam falsifikuar asnjë dokument

Ish gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Luan Daci ka mbajtur ditën e sotme një deklaratë për mediat ku ka folur mbi dënimin e dhënë nga Gjykata e Posaçme për ta dënuar me 6 muaj burgim. Daci tha se me vendimin e

Lexo artikullin e plotë
E kaluara e errët e 34-vjeçarit të dyshuar për vrasje në Mal të Zi

E kaluara e errët e 34-vjeçarit të dyshuar për vrasje në Mal të Zi

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje nga plagosja me pistoletë që ndodhi sot në Kurbin, ku si pasojë e plumbave ndodhet në gjendje të rëndë te Trauma 34 vjeçari Vinçenc Piroli. Përmes një postimi në Facebook, Hoxha ka treguar të

Lexo artikullin e plotë
Në strofullën e një Forex-i shqiptar, aty ku ngrihet kurthi i grabitjes së parave

Në strofullën e një Forex-i shqiptar, aty ku ngrihet kurthi i grabitjes së parave

Një figurë gjigande e Jordan Belfort, ujkut të Wolf Street pikturuar në mur, ngjitur me dhjetra shprehje motivuese. Kështu duket një zyrë Forex-i ilegale në Shqipëri, një lojë psikologjike që “luan” me paranë. Gazeta Al arriti të shikonte brenda mjediseve

Lexo artikullin e plotë
Greqia kthehet në llogore lufte! Shqiptarët që ‘lanë kokën’ jashtë kufijve

Greqia kthehet në llogore lufte! Shqiptarët që ‘lanë kokën’ jashtë kufijve

Edhe pse në tentativë për të ndërtuar një jetë të re, larg hasmërive dhe konflikteve që kanë pasur në Shqipëri dhe jo vetëm, shqiptarët e diasporës jo gjithmonë ia kanë dalë mbanë. iti që lamë pas shënoi një bilanc të

Lexo artikullin e plotë
Kultivuesit shqiptarë të kanabisit zhvendosen në Spanjë

Kultivuesit shqiptarë të kanabisit zhvendosen në Spanjë

Në prill Shkëlqimi – emri i tij është ndryshuar nga redaksia – po bëntë gati valixhet në qytetin e tij të lindjes në Vlorë për të udhëtuar drejt rajonit të Katalonisë në Spanjë. Miqtë e tij i kishin premtuar punësim

Lexo artikullin e plotë