Burg për 17 vjeçarin që vrau vëllanë e vrasësit të babait

Burg për 17 vjeçarin që vrau vëllanë e vrasësit të babait

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 17-vjeçarin që ekzekutoi me pistoletë Ndue Lekgjonaj në Manati të Lezhës më 24 janar, duke u hakmarrë për babanë e vrarë. Seanca u drejtua nga gjyqtari Artan Hajredinaj, prokuror Sabri Kastrati, ndërsa avokati

Lexo artikullin e plotë
Arrestohen dy të dyshuar për rrëmbimin e një 33-vjeçari

Arrestohen dy të dyshuar për rrëmbimin e një 33-vjeçari

Policia e Kosovës ka arrestuar sot personat me E. S. (24) dhe Gj. S. (55), shtetas kosovarë, lidhur me një rast të rrëmbimit më 26.01.2022, rreth orës 22:45, në Shtrubullovë të Drenasit. Personi i rrëmbyer, i moshës 33-vjeç, ishte dërguar

Lexo artikullin e plotë
Në Dibër arrestohet një shtetas i Shqipërisë, kërkohej nga Interpoli

Në Dibër arrestohet një shtetas i Shqipërisë, kërkohej nga Interpoli

Policia në Dibër ka arrestuar një shtetas të Shqipërisë, i cili kërkohej me fletarrestim ndërkombëtarë. “Në Sektorin për Punë të Brendshme-Dibër, me urdhër të prokurorit publik është arrestuar dhe ndaluar 46 vjeçari B.M. nga Republika e Shqipërisë. Ai kërkohej me

Lexo artikullin e plotë
Arrestohet shpërndarësi i drogës në Shkup

Arrestohet shpërndarësi i drogës në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme ka parashtruar padi kundrë 39-vjeçarit K.K. nga Shkupi pas dyshimeve për prodhim she shpërndarje të substancave narkotike, përcjell TV21. Nga MPB njoftojnë se personi në fjalë për përfitime financiare fillimisht është furnizuar pastaj ka shpërndarë

Lexo artikullin e plotë
Katër tetovarë kapen me drogë

Katër tetovarë kapen me drogë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar katër persona nga fshati Pirok i Tetovës pasi janë kapur me substanca narkotike. Policia gjatë kontrollit ka gjetur marihuanë dhe kokainë. “Janë ndaluar H.Q (26), L.A. (23),

Lexo artikullin e plotë
I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 37 vjeçari

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 37 vjeçari

Finalizohet nga Policia e Lezhës, operacioni policor i koduar “Sergate”, për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Vihet në pranga një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar nga autoritetet italiane me 7 vite burgim, për

Lexo artikullin e plotë
Vazhdon aksioni i policisë, konfiskohen aparate të kriptovalutave

Vazhdon aksioni i policisë, konfiskohen aparate të kriptovalutave

Njësitet policore në kuadër të Stacionit Policor në Vushtrri, sot në orët e mbrëmjes kanë gjetur dhe konfiskuar gjashtë aparate me 42 kartela për prodhimin e kriptovalutave. Në njoftimin e Policisë thuhet se konfiskimi i aparateve dhe pajisjeve të dyshuara

Lexo artikullin e plotë
Transportonte shtetas të huaj me veturën e tij, arrestohet një person

Transportonte shtetas të huaj me veturën e tij, arrestohet një person

Policia në raportin e saj 24 orësh ka bërë të ditur që në Vërmicë, është arrestuar një person e kjo sipas policisë ka ndodhur për shkak që i njëjti transportonte me veturën e tij, 7 persona shtetas të huaj. Po

Lexo artikullin e plotë
Rreth 60 të shoqëruar për protestës tek godina e PD

Rreth 60 të shoqëruar për protestës tek godina e PD

Prokuroria e Tiranës ka vijuar hetimet për protestën e djeshme tek godina e selisë së Partisë Demokratike. Gazetarja e Klan News, Glidona Daci, raporton se deri tani numri i personave të shoqëruar në komisariat për dhunën në protestë ka shkuar

Lexo artikullin e plotë
Alarm në Athinë, arrestohet shqiptari

Alarm në Athinë, arrestohet shqiptari

Alarm në lagjen Kipseli të Athinës. Një person me origjinë nga Shqipëria ka qëlluar me çifte nga ballkoni i banesës së tij në rrugën Efesou. Dyshohet se gjithçka ndodhi prej një sherri në familje. Falë ndërhyrjes së policisë u bë

Lexo artikullin e plotë