Shqipëri/ Gati ligji për legalizimin e kanabisit

Shqipëri/ Gati ligji për legalizimin e kanabisit

Tre muaj pas publikimit të rezultateve nga Këshillimi Kombëtar, qeveria ka nxjerr në konsultim publik projektligjin për legalizimin e kanabisit mjekësor në vend. Drafti parashikon krijimin e një agjencie në varësi të Ministrisë së Shëndetësisë e cila do të rregullojë

Lexo artikullin e plotë
Kokainë me vlerë 3 milionë euro në makinë, arrestohet shqiptari

Kokainë me vlerë 3 milionë euro në makinë, arrestohet shqiptari

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasditen e sotme. Mediat bëjnë me dije se në momentin e ndalimit shqiptari i cili mbahej nën vëzhgim prej kohësh, është kapur me 21 kg kokainë. Gjatë arratisjes ai u përplas me një

Lexo artikullin e plotë
Policia zbulon depon e armatimit, arrestohen 3 persona

Policia zbulon depon e armatimit, arrestohen 3 persona

Policia e Elbasanit në kuadër të operacionit të koduar “Start 2022”, ka vënë në pranga tre persona dhe një tjetër e ka shpallur në kërkim. Në pranga kanë rënë: Skënder Dudija, 21 vjeç, banues në Peqin, për veprat penale “Prodhimi dhe

Lexo artikullin e plotë
Vazhdon aksioni i policisë, konfiskohen aparate të kriptovalutave

Vazhdon aksioni i policisë, konfiskohen aparate të kriptovalutave

Njësitet policore në kuadër të Stacionit Policor në Vushtrri, sot në orët e mbrëmjes kanë gjetur dhe konfiskuar gjashtë aparate me 42 kartela për prodhimin e kriptovalutave. Në njoftimin e Policisë thuhet se konfiskimi i aparateve dhe pajisjeve të dyshuara

Lexo artikullin e plotë
Transportonte shtetas të huaj me veturën e tij, arrestohet një person

Transportonte shtetas të huaj me veturën e tij, arrestohet një person

Policia në raportin e saj 24 orësh ka bërë të ditur që në Vërmicë, është arrestuar një person e kjo sipas policisë ka ndodhur për shkak që i njëjti transportonte me veturën e tij, 7 persona shtetas të huaj. Po

Lexo artikullin e plotë
Policia arreston të shumëkërkuarin, i gjen në banesë…

Policia arreston të shumëkërkuarin, i gjen në banesë…

Policia e Lezhës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Autoritetet në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative kanë bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin provizor, me qëllim ekstradimin drejt Italisë të Bledar Delia( Dushkaj),

Lexo artikullin e plotë
Parakalimi i vdekjes! Pamjet e kamerës së sigurisë nga aksidenti

Parakalimi i vdekjes! Pamjet e kamerës së sigurisë nga aksidenti

Top Channel ka siguruar pamjet e aksidentit të rëndë të ndodhur këtë mbrëmje në brendësi të tunelit të Kalimashit me pasojë vdekjen e një prej pasagjereve. Bazuar në kamerën e sigurisë së tunelit, makina tip Benz me shpejtësi tenton të

Lexo artikullin e plotë
3 të arrestuar për kokainën, në pranga edhe zyrtrarë

3 të arrestuar për kokainën, në pranga edhe zyrtrarë

Tre punonjës pranë Portit të Durrësit u arrestuan nga policia, në kuadër të hetimeve për 119 kg kokainë që vinte nga Ekuadori dhe ishte fshehur në konteinerët e “BanaKing”. Në pranga përfunduan Lavdosh Zerba, agjent doganor në Portin e Durrësit,

Lexo artikullin e plotë
19 të arrestuar. Detajet nga operacioni

19 të arrestuar. Detajet nga operacioni

Policia ka zhvilluar kontrolle të befasishme me qëllim kapjen e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri, e atyre që posedojnë dhe shpërndajnë lëndë narkotike apo ushtrojnë veprimtari të kundërligjshme në fushën e lojërave të fatit. Si

Lexo artikullin e plotë
Konfiskohen 67 aparate për mihje të kriptovalutave

Konfiskohen 67 aparate për mihje të kriptovalutave

Policia e Kosovës ka njoftuar se të enjten ka sekuestruar 67 aparate për mihjen e kriptovalutave. Aksioni ka ndodhur në Mitrovicën e Jugut “Hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në kuadër të Drejtorisë Rajonale në Mitrovicën e Jugut, nën dyshime

Lexo artikullin e plotë