Kthehu në faqen kryesore

Posts From Kronika

Xhaferi: Pushteti Lokal në Gostivar nuk është duke qeverisur konformë pritshmërive të qytetarëve

Xhaferi: Pushteti Lokal në Gostivar nuk është duke qeverisur konformë pritshmërive të qytetarëve

Kryetari i sapozgjedhur i BDI-së në Gostivar në intervistën e tij të parë televizive të dhënë për Tv Globi, mes tjerash është pyetur edhe për funksionimin e administratës komunale dhe opozitarizmin që pritet të bëjë BDI si parti opozitare në

Lexo artikullin e plotë
Çfarë përmban propozimi francez që synon të zgjidhë ngërçin Bullgari-RMV

Çfarë përmban propozimi francez që synon të zgjidhë ngërçin Bullgari-RMV

Propozimi francez synon të tejkalojë dallimet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut për çështjen e gjuhës dhe identitetit maqedonas, si dhe të bëhet edhe zhbllokimi i procesit për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian. Ky propozim përbëhet nga shtatë pika.

Lexo artikullin e plotë
Vijon procesi i anëtarësimeve të reja në BDI-në e Gostivarit

Vijon procesi i anëtarësimeve të reja në BDI-në e Gostivarit

Edhe pas procesit zgjedhor brendapartiak, vazhdon anëtarësimi në BDI-në e Gostivarit. Lajmi konfiromohet nga kryetari i degës, Valdet Xhaferi i cili në takimin e parë konsolidues të kryesisë së re të degës por edhe në mbledhjen me kryetarët e Këshillave

Lexo artikullin e plotë
Qeveria dërgoi në Kuvend pakon me dokumente.  Kovaçevski për, Mickoski kundër!

Qeveria dërgoi në Kuvend pakon me dokumente. Kovaçevski për, Mickoski kundër!

Qeveria sot pasdite në Kuvend i dërgoi të gjitha dokumentet nga propozimi francez, gjegjësisht nga korniza negociuese, bëjnë me dije nga kabineti i kryeparlamentarit, Talat Xhaferi. Por tani për tani ende nuk ka informacion se kur do të caktohet seanca

Lexo artikullin e plotë
RMV, regjistrohen 511 raste të reja me virus

RMV, regjistrohen 511 raste të reja me virus

Ministria e Shëndetësisë së Maqedoni se Veriut njofton se 24 orët e kaluara janë kryer 1.489 teste, ndërsa janë regjistruar 511 raste të reja me COVID-19. Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 264 pacientë të shëruar nga COVID-19. Në Regjistrin

Lexo artikullin e plotë
I pëlqeu Kosova, do ta viziton edhe Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

I pëlqeu Kosova, do ta viziton edhe Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Alan Wurman apo siç njihen nga videot e tij, Alans Theory është një muzikant nga Santiago, Chile që jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por ai që një kohë të gjatë po bën video nëpër vende të

Lexo artikullin e plotë
Pasuria përallore që iu konfiskua Sasho Mijallkovit nga Prokuroria Publike

Pasuria përallore që iu konfiskua Sasho Mijallkovit nga Prokuroria Publike

Gjykata Themelore Publike– Shkup ka miratuar marrëveshjet e arritura ndërmjet prokurores publike Lile Stefanova nga Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit dhe të dyshuarve Sasho Mijalkov dhe Todor Mirçevski për rastin “Imperia”, njoftojnë nga Prokuroria

Lexo artikullin e plotë
Një shtetase e Maqedonisë lëndohet në një aksident në Greqi, ka edhe viktima

Një shtetase e Maqedonisë lëndohet në një aksident në Greqi, ka edhe viktima

Një shtetase e Maqedonisë së Veriut është lënduar në një aksident trafiku në Kukush të Greqisë, në të cilin ka edhe dy viktima, ndërsa janë përfshirë tre automjete. Përveç dy të vdekurve, katër persona janë lënduar. Aksidenti ka ndodhur mbrëmë

Lexo artikullin e plotë
Arrestohet dibrani!

Arrestohet dibrani!

Gjatë natës (11-korrik) në ora 01:45, në parkingun përballë objektit hotelerik në Zherovjan të Tetovës,zyrtarët policorë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria 33-vjeçarin A.Sh. nga Dibra, i cili kërkohej metelegram nga Sektori i Punëve të Brendshme të Gostivarit, për

Lexo artikullin e plotë
Tetovë, arrestohet 78-vjeçari pasi sulmoi fqinjin e tij

Tetovë, arrestohet 78-vjeçari pasi sulmoi fqinjin e tij

Dje (10-korrik) rreth orës 18:50, zyrtarë policorë të SPB Tetovë, në fshatin Tudencë të Tetovës, kanëndaluar 78-vjeçarin V.K. nga ky fshat, i cili ka prishur rendin dhe qetësinë publike, pasi ka debatuarverbalisht me fqinjin e tij. Rasti është zbardhur dhe

Lexo artikullin e plotë