Kthehu në faqen kryesore

Posts From Kronika

Arrestohet një person për sulm ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve

Arrestohet një person për sulm ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve

Dje rreth orës 18:20, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – Departamenti për Punë të Brendshme Gostivar, kanë privuar nga liria 34-vjeçarin F.A. nga një fshat i rrethit të Gostivarit, i cili paraprakisht në një banesë në Gostivar, kishte sulmuar fizikisht

Lexo artikullin e plotë
Dy raste të dhunës në familje u raportuan dje në polici

Dy raste të dhunës në familje u raportuan dje në polici

Dy raste të dhunës në familje janë raportuar në 24 orët e fundit në rajonin e Pollogut. Në Tetovë raportohet se është privuar nga liria një 42 vjeçar, pasi që ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, vajzën e mitur dhe

Lexo artikullin e plotë
Ekzekutohet 25-vjeçari

Ekzekutohet 25-vjeçari

Një 25-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri mesnatën e kaluar në fshatin Bardhaj të Shkodrës. Viktima është Emiljano Ndou që shihni në këtë foto ndërsa autori i vrasjes është Mark Kodra 47-vjeç. Pas ngjarjes policia vuri në pranga autorin e

Lexo artikullin e plotë
Vrau fqinjin, dënohet me 10 vite burg

Vrau fqinjin, dënohet me 10 vite burg

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 10 vite burgim Mark Kodrën, 47 vjeç, i cili më 29 Maj të viti të kaluar ka vrarë bashkëfshatarin e tij, Emilian Ndou, 25 vjeç. Gjykata vendosi që Kodra të dënohej me 15 vite,

Lexo artikullin e plotë
Tre të lënduar në aksidentin në autostradën Gostivar- Tetovë

Tre të lënduar në aksidentin në autostradën Gostivar- Tetovë

Në autostradën Gostivar- Tetovë në afërsi të Zherovjanit dje rreth orës 17 ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë marrë pjesë tre automjete udhëtarësh me çka janë lënduar tre persona. “Kanë marrë pjesë vetura e tipit ‘Audi’ me targa kroate

Lexo artikullin e plotë
Therja në lokalin “Barcoden”

Therja në lokalin “Barcoden”

Tre persona kanë përfunduar në prangat e Policisë së Kosovës si të dyshuar për pjesëmarrjen në rrahjen masive në lokalin “Barcoden”, mbrëmjen e 22 dhjetorit, në Pejë, gjatë së cilës tre persona mbetën të lënduar nga thika,. Policia njofton se

Lexo artikullin e plotë
Zhduket një person

Zhduket një person

Një person është zhdukur në Prizren, rastin në polici e ka raportuar babai i tij. “Prizren 01.01.2022-19:56 Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se nga data e cekur ka dalur nga shtëpia djali i ti. Dhe nga ajo kohë nuk dihet vendndodhja e tij”,

Lexo artikullin e plotë
U plagos në rrethana misterioze

U plagos në rrethana misterioze

34-vjeçarit Vincens Pirolli i është komunikuar masa e arrestit në spitalin e Traumës në Tiranë. Ai mbeti i plagosur në rrethana misterioze në Urën e Bunës, dhe u dërgua për trajtim në spitalin e Lezhës. Vincens Piroli ka rrëfyer para

Lexo artikullin e plotë
E rëndë! Babai vret të birin 7-vjeçar

E rëndë! Babai vret të birin 7-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë. Davide Paitoni, 40 vjeç i cili ishte me arrest shtëpie, festoi natën e ndërrimit të viteve me djalin e tij të mitur Daniele, 7 vjeç. Paitoni ishte në prag divorci me gruan e

Lexo artikullin e plotë
153 gjoba për vozitje të shpejtë

153 gjoba për vozitje të shpejtë

Gjatë ditës së djeshme Ministria e Punëve të Brendshme ka vazhduar me kontrollet e përforcuara në territorin e Maqedonisë së Veriut. Siç njoftojnë nga MPB, gjatë ditës së djeshme (03.01.2022) janë gjobitur 153 shoferë të cilët kanë vozitur me shpejtësi

Lexo artikullin e plotë