Kthehu në faqen kryesore

Posts From Kronika

Burns: Propozimi francez respekton identitetin dhe gjuhën maqedonase

Burns: Propozimi francez respekton identitetin dhe gjuhën maqedonase

Kur është fjala për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, është një bisedë që duhet të bëhet nga Maqedonia e Veriut dhe BE, ndërsa SHBA-të gjithmonë e kanë mbështetur anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, tha në një intervistë për MIA-n

Lexo artikullin e plotë
“Gjuha maqedonase është e juaja”, Von der Leyen çon në këmbë shumicën në parlament. VMRO: Tradhtarë

“Gjuha maqedonase është e juaja”, Von der Leyen çon në këmbë shumicën në parlament. VMRO: Tradhtarë

Parlamenti në Maqedoninë e Veriut ka nisur seancën ku po diskutohet propozimi francez, që nëse miratohet i hap rrugë integrimit të vendit në BE. Seancës i është drejtuar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, e cila sot qëndron

Lexo artikullin e plotë
Nisin dasmat, nisin krismat, nisin pasojat. Plagoset tetovarja!

Nisin dasmat, nisin krismat, nisin pasojat. Plagoset tetovarja!

Këto ditë, me një intensitet të lartë fillon sezoni i dasmave dhe festave të tjera familjare. Sektori për punë të brendshme Tetovë apelon tek qytetarët që të përmbahen nga të shtënat me pistoleta apo armë të tjera, si dhe nga

Lexo artikullin e plotë
Taravari: Arsovska me shtetësi bullgare nuk ka moral të jetë kryetare e Shkupit

Taravari: Arsovska me shtetësi bullgare nuk ka moral të jetë kryetare e Shkupit

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, në intervistën e fundit për Fokus, ka folur lidhur me zhvillimet e fundit, gjatë të cilave ndodhën edhe përplasjet te sheshi Skenderbeu. Ai ka thënë se posedon informacione që skenari për incidentin pas

Lexo artikullin e plotë
Incidenti në Shkup, Xhaferi i regon Taravarit: Për keqardhje, kjo menyrë e politikbërjes

Incidenti në Shkup, Xhaferi i regon Taravarit: Për keqardhje, kjo menyrë e politikbërjes

Kryetari i degës së BDI në Gostivar, Valdet Xhaferi ka reaguar ndaj deklaratës së nënkryetarit të ASH, Arben Taravari, i cili në intervistën për Fokus kishte deklaruar që incidentet në protesta u provokuan nga tifozë të KF Shkupi, transmeton Flaka

Lexo artikullin e plotë
Ademi: Qytetarët të jenë të qetë dhe të veprojmë me matur | VIDEO

Ademi: Qytetarët të jenë të qetë dhe të veprojmë me matur | VIDEO

Deputeti nga rradhët e BDI-së Arbër Ademi në konferencën e sotme për media deklaroi se kjo është alëternativa më e mirë e ofruar deri tani për RMV. Ai gjithashtu iu bërri thirje të gjithë komuniteteve në vend përfshirë edhe shqiptarët

Lexo artikullin e plotë
Xhaferi paralajmëron ndryshime: Rinia do të jenë një nga prioritetet tona

Xhaferi paralajmëron ndryshime: Rinia do të jenë një nga prioritetet tona

Transparenca, llogaridhënia dhe meritokracia do të jenë tre shtyllat kryesore mbi të cilat ne do të funksionojmë në të ardhmen. Këtë e premton Valdet Xhaferi, kryetari i sapozgjedhur i BDI-së në Gostivar në intervistën e tij të parë televizive, përcjell

Lexo artikullin e plotë
Xhaferi: Konsolidohemi fuqishëm që BDI-në ta bëjmë fituese në Gostivar

Xhaferi: Konsolidohemi fuqishëm që BDI-në ta bëjmë fituese në Gostivar

Transparenca, llogaridhënia dhe meritokracia do të jenë tre shtyllat kryesore mbi të cilat ne do të funksionojmë në të ardhmen. Këtë e premton Valdet Xhaferi, kryetari i sapozgjedhur i BDI-së në Gostivar në intervistën e tij të parë televizive, transmeton

Lexo artikullin e plotë
Xhaferi: Ndryshime do të ketë, jemi të vetëdijshëm dhe nuk jemi të frustruar!

Xhaferi: Ndryshime do të ketë, jemi të vetëdijshëm dhe nuk jemi të frustruar!

Kryetari i sapozgjedhur i BDI-së në Gostivar në intervistën e tij të parë televizive të dhënë për Tv Globi, mes tjerash ka folur për ndryshimet brenda BDI, përcjell Observeri Ai tha se ndryshime do të ketë edhe te fuksionarët e

Lexo artikullin e plotë
Xhaferi: Antarësimi në degën e BDI-së në Gostivar do të vazhdojë

Xhaferi: Antarësimi në degën e BDI-së në Gostivar do të vazhdojë

Transparenca, llogaridhënia dhe meritokracia do të jenë tre shtyllat kryesore mbi të cilat ne do të funksionojmë në të ardhmen. Këtë e premton Valdet Xhaferi, kryetari i sapozgjedhur i BDI-së në Gostivar në intervistën e tij të parë televizive, përcjell

Lexo artikullin e plotë