Pritet fillimi i punimeve për ndërtimin e dy seksioneve hekurudhore të “Korridorit 8”

Kronika
By Kronika 7 Tetor, 2022 10:07

Pritet fillimi i punimeve për ndërtimin e dy seksioneve hekurudhore të “Korridorit 8”

Në ambientet e Drejtorisë së Infrastrukturës të Hekurudhave të Maqedonisë, drejtori Hari Lokvenec sot do të mbajë një konferencë, në të cilën do të shpallë fillimin e punimeve ndërtimore në dy seksionet e Korridorit 8.

Një seksion është Kumanovë-Beljakovcë, dhe kontraktues është kompania Shtrabak, dhe seksioni i dytë është Beljakovcë – Kriva Pallankë, ku kontraktor është kompania Gjuljermak.

Do të bëhet edhe rikonstruksioni i seksionit Negotinë – Nogaevci nga Korridori 10, ndërsa kontraktor është edhe kompania Shtrabak.

Kronika
By Kronika 7 Tetor, 2022 10:07
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*