Përmbytje në dy fshatra, 7 familje të bllokuara

Kronika
By Kronika 17 Shtator, 2022 08:58

Përmbytje në dy fshatra, 7 familje të bllokuara

Komisioni i Mbrojtjes Civile të Prefekturës së Kukësit njoftoi për situatën në bashkinë e Tropojës.

Nga informacioni i marrë nga Përgjegjësi i Emergjencës Civile të  bashkisë Tropojë si rezultat i reshjeve te shiut: ka përmbytje të jashtëzakonshme në fshatin Fushë-Lumi të njësisë administrative Margegaj dhe në fshatin Vlad të Njësisë Administrative Bytyc.

Në fshatin Vlad situata është më e përkeqësuar, aty që në orët e para të mëngjesit ndodhen stafi i Bashkisë Tropojë, ku po monitorojnë situatën për të parandaluar ndonjë fatkeqësi.

Në fshatin Fushë-Lumi 7 familje janë të bllokuara nga sasia e madhe e reshjeve dhe uji i grumbulluar.

I gjithë territori i Qarkut Kukës është përfshirë nga reshje shiu dhe më intensive në territorin e bashkisë Tropojë.

Në bashkinë Kukës e Has deri në këto momente nuk kemi raportime për ndonjë problematikë emergjente./oranews

Kronika
By Kronika 17 Shtator, 2022 08:58
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*