Gjendja nga vërshimet në këtë qytet

Kronika
By Kronika 17 Shtator, 2022 09:03

Gjendja nga vërshimet në këtë qytet

Shiu që ka nisur dje e që po vazhdon edhe sot, duket që i ka shkaktuar probleme të mëdha disa familjeve në Gjakovë.

Në disa fotografi e video të publikuara nga Tv Syri, shihet se përmbytjen nga shiu në këtë qytet ka hyrë në disa shtëpi dhe ka bërë të pa qarkullueshme disa rrugë në këtë qytet.

Ndërkohë, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Dita e shtunë parashihet të ketë më shumë reshje shiu, duke e përfshirë tërë territorin e vendit.

Kronika
By Kronika 17 Shtator, 2022 09:03
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*