Kosova nënshkruan marrëveshjen afro 64 milionëshe me BE-në

Kronika
By Kronika 13 Shtator, 2022 09:08

Kosova nënshkruan marrëveshjen afro 64 milionëshe me BE-në

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, së bashku me Ambasadorin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen për programin e parë financiar vjetor IPA III, në vlerën 63.96 milionë euro.

Bislimi ka thënë programi i këtij viti mbështet një sërë fushash, për arsim, rini, energji, bujqësi dhe mjedis.

Ndërsa, ambasadorin Szunyog tha se Programi ka për qëllim të sjell zhvillim ekonomik të qëndrueshëm.

Pas këtij nënshkrimi nisin procedurat për ratifikimin e marrëveshjes në Kuvend.

Kronika
By Kronika 13 Shtator, 2022 09:08
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*