Janë sanksionuar 135 vozitës në Shkup, 11 pa patent shofer

Kronika
By Kronika 13 Shtator, 2022 08:51

Janë sanksionuar 135 vozitës në Shkup, 11 pa patent shofer

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë gjobitur gjithsejtë 135 vozitës, prej të cilëve: 8 për tejkalim të shpejtësisë, 11 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 gjoba iu shqiptuan motoçiklistëve, 3 gjoba për ngasje të makinës në gjendje të dehur.

Nga MPB-ja njoftojnë se janë shqiptuar dhe 11 masa për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 2 gjoba për vozitës fillestar, 10 për përdorim të telefonit dhe 3 gjoba për kalim në të kuqe në semaforë.

Kronika
By Kronika 13 Shtator, 2022 08:51
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*