Ekuadori edhe më tej rrezikon të mbetet jashtë Kupës së Botës

Kronika
By Kronika 13 Shtator, 2022 09:27

Ekuadori edhe më tej rrezikon të mbetet jashtë Kupës së Botës

Ekuadori mund të përjashtohet nga Kupa e Botës

Ekuadori mund të përjashtohet nga Kupa e Botës, pasi Byron Castillo ka pranuar se ka falsifikuar certifikatën e lindjes.

Të enjten pritet të merret vendimi e të bëhet zyrtar për vendin e Ekuadorit në Kupën e Botës.

Një hetim i jashtëzakonshëm që përfshin identitetin e rremë të Castillos, dhe mbulimin nga Federata e Ekuadorit që përqendrohet në pyetjen nëse Castillo i cili bëri tetë paraqitje në kualifikimet e Kupës së Botës, ka lindur në vend apo përtej kufirit.

Sportsmail ka publikuar një audioincizim ku dëgjohet Castillo të thotë datën e lindjes.

Në mënyrë të qartë e direkte ai deklaron se ka lindur në vitin 1995 e jo në vitin 1998 siç pretendon dokumenti.

Ai jep emrin e tij të plotë, Bayron Javier Castillo Segura duke përputhur detajet e certifikatës së lindjes që përfshin Kolumbinë si vend i lindjen, në vend të Ekuadorit.

Më tëj, ai përshkruan detaje nga largimi nga qyteti kolumbian Tumaco për në San Lorenzo në Ekuador.

Si dhe, emrat e një biznesmeni ekuadorian që i dha atij një identitet të ri

Kronika
By Kronika 13 Shtator, 2022 09:27
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*