Çmimet e derivateve sot në Kosovë

Kronika
By Kronika 13 Shtator, 2022 08:42

Çmimet e derivateve sot në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet e derivateve të naftës për 24 orët në vijim.

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës nga pompat e derivateve sot në Kosovë është 1.69 euro për litër.

Çmimi i benzinës është 1.35 euro dhe çmimi maksimal i lejuar për shitjen e gazit është 0.76euro.

Kështu ka njoftuar Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Sipas njoftimit, çmimet e lartëcekura vlejnë për datën 13 shtator 2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit

Kronika
By Kronika 13 Shtator, 2022 08:42
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*