Plagosja me armë zjarri, arrestohet 21 vjeçari

Kronika
Nga Kronika 2 Korrik, 2022 08:55

Plagosja me armë zjarri, arrestohet 21 vjeçari

Pas plagosjes së Martin Prengës në Fan të Mirditës u arrestua si i dyshuar 21-vjeçari i identifikuar si Florin Gjoka dhe u procedua në gjendje të lirë vëllai binjak Altin Gjoka, që e ndihmoi të largohej nga vendi i ngjarjes.

Policia ka mundur të sekuestrojë armën me të cilën kanë plagosur në këmbë 51-vjeçarin.

Pas ngjarjes, Altin Gjoka e ka ndihmuar vëllain binjak që të largohet nga vendi i ngjarjes dhe të fshihet.

Vazhdojnë hetimet për të përcaktuar rolin dhe përgjegjësinë e të gjithë personave të përfshirë në këtë konflikt, i cili ka agravuar deri në përdorimin e armës së zjarrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme, për Florin Gjokën për veprat penale “Vrasja me paramendim” e mbetur në tentativë dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, ndërsa për të vëllain rëndon akuza “Përkrahja e autorit të krimit”.

Top Channel

Kronika
Nga Kronika 2 Korrik, 2022 08:55