Vetëplagoset me armë gjahu, dërgohet në spital 16-vjeçarja

Kronika
Nga Kronika 1 Korrik, 2022 16:41

Vetëplagoset me armë gjahu, dërgohet në spital 16-vjeçarja

Një 16-vjeçare është dërguar në spital pasi është vetëplagosur me armë gjahu.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes dhe gjendje e saj.

“Rreth orës 17.00, është dërguar për të marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Peshkopisë një shtetase rreth 16-vjeçe, banuese  njësinë Administrative Kastriot, e cila nga deklarimet paraprake të familjarëve të saj, dyshohet se është vetëplagosur me armë gjahu”, sipas policisë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po kryen hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave.

Kronika
Nga Kronika 1 Korrik, 2022 16:41