Policia jep detaje për aksidentin që e shkaktoi minstrja Hajdari

Kronika
Nga Kronika 11 Prill, 2022 08:23

Policia jep detaje për aksidentin që e shkaktoi minstrja Hajdari

Policia e Kosovës sot dha detaje lidhur me aksidentin që e shkaktoi dje ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari.

Policia informoi se dje në rrugën Vicianum, në Prishtinë, një e dyshuar femër kosovare përderisa ishte duke drejtuar veturën, goditi viktimën mashkull kosovar.

“Viktima ka pranuar tretman mjekësor.”, bëri të ditur Policia. Ndërkohë, ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka informuar se një fëmijë është përplasur në veturën e saj.

Ajo ka potencuar se ka reaguar menjëherë, derisa ka njoftuar se pas ekzaminimeve mjekësore, fëmija nuk ka pësuar lëndime të rënda dhe është kthyer në shtëpi.

Kronika
Nga Kronika 11 Prill, 2022 08:23