Arrestohet shpërndarësi i drogës në Shkup

Kronika
Nga Kronika 14 Janar, 2022 12:14

Arrestohet shpërndarësi i drogës në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme ka parashtruar padi kundrë 39-vjeçarit K.K. nga Shkupi pas dyshimeve për prodhim she shpërndarje të substancave narkotike, përcjell TV21. Nga MPB njoftojnë se personi në fjalë për përfitime financiare fillimisht është furnizuar pastaj ka shpërndarë substanca narkotike. Policia lëndët narkotike i ka gjetur në shtëpinë dhe lokacionet tjera nën pronësi të 39-vjeçarit.

“Më datë 12.01.2022 ora 21.30 në Idrizovë të Shkupit, zyrtarë policorë kanë kontrolluar automjetin “Renault Fluence” me targa të Shkupit, i drejtuar nga K.K., ku u gjat drogë. Të njëjtën ditë, me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale Shkup, është kryer bastisje në shtëpinë dhe objektet tjera të K.K. , ku u gjet drogë dhe gjësende të lidhura me veprën penale. Gjatë kontrolleve u gjetën kokainë, amfetaminë, rinkofilinë, mitragininë”, thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.

Nga MPB shtojnë se personi në fjalë është privuar, ndërsa gjyqtari i procedurës paraprake i ka caktuar paraburgim prej 30 ditëve.

Kronika
Nga Kronika 14 Janar, 2022 12:14