I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 37 vjeçari

Kronika
Nga Kronika 9 Janar, 2022 11:02

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 37 vjeçari

Finalizohet nga Policia e Lezhës, operacioni policor i koduar “Sergate”, për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Vihet në pranga një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar nga autoritetet italiane me 7 vite burgim, për vepren penale “Organizate kriminale” dhe ” Trafikim i lëndëve narkotike”.

Arrestimi provizor i tij u bë me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Kronika
Nga Kronika 9 Janar, 2022 11:02